Sərfəlilik strategiyası ilə yanaşı, inklüzivlik və bərabər imkanların təşviqi istiqamətində fəaliyyətini davam etdirən “Nar” “Karlara Dəstək” İctimai Birliyi ilə birgə nitq və eşitmə məhdudiyyətli şəxslər üçün modelyer-dizayner peşəsi üzrə ikinci peşəkar təlim mərhələsinə start verib. Bu dəfə təlimlərdə 18-35 yaş aralığında 10 nəfər iştirak edir.
Təlim proqramı iştirakçıların yaradıcılıq bacarıqlarını inkişaf etdirməklə yanaşı, onların əmək bazarına inteqrasiyasına və müstəqil fəaliyyət imkanlarının genişlənməsinə dəstək olmağı hədəfləyir. İştirakçılar modelyer-dizayner sahəsində praktik vərdişlər – parça seçimi, eskizlərin hazırlanması və tikiş prosesləri ilə yanaşı, nəzəri biliklər də əldə edəcəklər. Bu təlimlər onların gələcəkdə ixtisaslaşmış sahədə uğur qazanmaları üçün möhkəm baza yaradır.
Cəmiyyətdə bərabər imkanların yaradılmasını əsas məqsədlərindən biri kimi görən “Nar” inklüzivlik, təhsil və sosial dəstək istiqamətində layihələrə töhfəsini davam etdirir. Nitq və eşitmə məhdudiyyətli şəxslərin cəmiyyətə uyğunlaşmasını asanlaşdıran sosial təşəbbüslər isə “Nar” üçün önəmli istiqamətlərdən biridir.

В рамках своей стратегии доступности, а также приверженности принципам инклюзивности и равных возможностей, мобильный оператор «Nar» совместно с Общественным объединением «Поддержка глухих» запустил второй этап профессионального обучения по специальности модельер-дизайнер для людей с нарушениями речи и слуха. В этот раз в программе принимают участие 10 человек в возрасте от 18 до 35 лет.
Обучение направлено на развитие творческих способностей участников, а также содействие их интеграции в рынок труда и расширение возможностей для самостоятельной профессиональной деятельности. Участники получат как теоретические знания, так и практические навыки — от подбора тканей и создания эскизов до пошива готовых изделий. Программа закладывает прочную основу для их дальнейшего профессионального роста в данной сфере.
«Nar» рассматривает создание равных возможностей в обществе как одно из своих ключевых направлений и продолжает вносить вклад в проекты, направленные на инклюзию, образование и социальную поддержку. Особое внимание уделяется инициативам, способствующим адаптации людей с нарушениями речи и слуха.