https://www.innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_5ac9902367eb2df3667ca9fa2_o.jpg
Azərbaycanın maliyyə sektorunun fəal iştirakçılarından biri olan AccessBank, növbəti dəfə bank sektorundakı mövqeyini və əhəmiyyətini təsdiqləyib. Azərbaycan Banklar Assosiasiyasının (ABA) təşkilatçılığı ilə keçirilən “Bankçılıq Mükafatları – 2024” tədbirində bank üç nüfuzlu nominasiyada qalib adını qazanıb.
AccessBank fəaliyyət göstərdiyi müddət ərzində müştərilərə yüksək keyfiyyətli maliyyə xidmətləri təqdim etməklə yanaşı, korporativ sosial məsuliyyət (KSM), maliyyə savadlılığının artırılması və maliyyə əlçatanlığının artırılması sahəsində də fəallığı ilə seçilib. Bu istiqamətdə həyata keçirilən davamlı təşəbbüslər nəticəsində bank aşağıdakı nominasiyalar üzrə mükafatlandırılıb:
- Korporativ Sosial Məsuliyyət
- Maliyyə Savadlığı Dəstəkçisi
- Kiçik və Orta Biznesin maliyyə əlçatanlığının artırılması sahəsində tədbirlər həyata keçirən ABA üzvü
Bu nailiyyətlər AccessBank komandasının sosial məsuliyyətə sadiqliyi və maliyyə inklüzivliyinin artırılması sahəsində atdığı uğurlu addımların nəticəsidir. AccessBank olaraq, gələcəkdə də cəmiyyətin inkişafına töhfə verən layihələrə və müştəriyönümlü fəaliyyətlərə davam etmək əzmindəyik.

https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_5ac9902367eb2df3667ca9fa2_o.jpg
AccessBank, one of the active participants in Azerbaijan’s financial sector, has once again reaffirmed its strong position and significance within the banking industry. At the “Banking Awards – 2024” ceremony organized by the Azerbaijan Banks Association (ABA), the bank was recognized as the winner in three prestigious categories.
Throughout its operations, AccessBank has not only provided high-quality financial services to its customers but has also stood out for its active involvement in corporate social responsibility (CSR), financial literacy promotion, and enhancing financial accessibility. As a result of its consistent efforts in these areas, the bank received awards in the following categories:
- Corporate Social Responsibility
- Supporter of Financial Literacy
- ABA Member Implementing Measures to Improve Financial Accessibility for Small and Medium Enterprises
These achievements reflect AccessBank’s commitment to social responsibility and its successful efforts to promote financial inclusion. As AccessBank, we remain dedicated to continuing our customer-centric approach and supporting initiatives that contribute to the development of society.