Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyindəki “AzInTelecom” MMC “Bank of Baku” ASC ilə əməkdaşlığa başlayıb.
“AzInTelecom” tərəfindən yaradılmış SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza “Bank of Baku”ya məxsus “Dostbank” mobil tətbiqinə inteqrasiya edilib. Artıq “Bank of Baku” müştəriləri “Dostbank” mobil tətbiqində identifikasiya prosesini “SİMA İmza” ilə tamamlayaraq sürətli şəkildə qeydiyyatdan keçə bilərlər.
“Dostbank” mobil tətbiqinin istifadəçiləri banka getmədən kart və hesab əməliyyatları, çıxarışlar əldə edilməsi, kommunal və digər ödənişlərin aparılması, ölkədaxili və beynəlxalq bank kartlarına köçürmələr, onlayn növbə təyin edilməsi, kredit müraciəti göndərilməsi və s. kimi bir çox xidmətdən tam rəqəmsal şəkildə yararlana bilərlər.
Qeyd edək ki, SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza ilə vətəndaşların xidmət mərkəzlərindən asılılığına son qoyulur, qurumların iş yükü və xərcləri azalır. “SİMA İmza”nın istənilən sistemə inteqrasiya oluna bilməsi istifadəçilərə sürətli və istənilən sayda imzalama imkanı qazandırır. “SİMA İmza” mobil tətbiqini yükləməklə əldə olunan yeni nəsil rəqəmsal imza vətəndaşlar üçün ödənişsizdir. Daha ətraflı məlumatı sima.az saytından və “157” Zəng mərkəzi ilə əlaqə saxlayaraq əldə etmək olar.

"AzInTelecom" LLC, operating under the Ministry of Digital Development and Transport, has launched a partnership with "Bank of Baku" OJSC.
The next-generation digital signature solution, SİMA, developed by AzInTelecom, has been integrated into the "Dostbank" mobile application provided by Bank of Baku. With this integration, Bank of Baku customers can accomplish the identification process directly within the app using SİMA İmza, enabling a faster, more secure, and efficient registration experience.
Users of the "Dostbank" mobile app can conveniently access a wide range of digital services without the need to visit a bank branch. These services include card and account transactions, statement retrieval, utility and other types of payments, domestic and international card transfers, online appointment scheduling, loan applications, and more.
It should be noted that the next-generation digital signature solution, SİMA, eliminates the need for citizens to visit customer service centers while reducing the workload and operational costs for organizations. Fully adaptable to any system, SİMA enables users to sign documents quickly and as often as needed. The new generation digital signature is available to citizens free of charge through the "SİMA İmza" mobile application.