https://www.innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_0f6914f5f76cf9c7e265df9ec_o.jpg
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) “Climasel” komandası “Bizdən Biznesə” startap müsabiqəsinin qalibi olub.
BANM Kimya mühəndisliyi ixtisasının III kurs tələbələri Xəyalə Miriyeva və Fatimə Nəsirova növbəti uğura imza atıblar.
Qaliblərə “AccessBank” tərəfindən 25,000 AZN dəyərində mükafat təqdim edilib. Bu mükafat qalib komandanın biznes planını həyata keçirməsi üçün dəstək olacaq.
Müsabiqə Azərbaycanda biznesə daim innovativ və əlçatan maliyyə həlləri təqdim edən AccessBank-ın Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) dəstəyi ilə təşkil olunur.

https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_0f6914f5f76cf9c7e265df9ec_o.jpg
The “Climasel” team of Baku Higher Oil School (BHOS) of SOCAR has won the "From Us to Business" startup competition.
Khayala Miriyeva and Fatima Nasirova, third-year students of the Chemical Engineering Department of BHOS, have achieved another success.
The winners were awarded 25,000 AZN by AccessBank. This award will help the winning team implement its business plan.
The competition was organized with the support of AccessBank's Small and Medium Business Development Agency, which consistently provides accessible and innovative financial solutions to businesses in Azerbaijan.