https://www.innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_0f6914f5f76cf9c7e265df9ec_o.jpg
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) “Climasel” komandası “Bizdən Biznesə” startap müsabiqəsinin qalibi olub.
BANM Kimya mühəndisliyi ixtisasının III kurs tələbələri Xəyalə Miriyeva və Fatimə Nəsirova növbəti uğura imza atıblar.
Qaliblərə “AccessBank” tərəfindən 25,000 AZN dəyərində mükafat təqdim edilib. Bu mükafat qalib komandanın biznes planını həyata keçirməsi üçün dəstək olacaq.
Müsabiqə Azərbaycanda biznesə daim innovativ və əlçatan maliyyə həlləri təqdim edən AccessBank-ın Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) dəstəyi ilə təşkil olunur.

https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_0f6914f5f76cf9c7e265df9ec_o.jpg
Команда Climasel Бакинской высшей школы нефти (БВШН) SOCAR стала победителем конкурса стартапов «От нас к бизнесу».
Студентки третьего курса специальности «Химическая инженерия» БВШН Хаяла Мириева и Фатима Насирова добились очередного успеха.
Победители получили 25 000 манатов от AccessBank. Эта награда поможет победившей команде реализовать свой бизнес-план.
Конкурс был организован при поддержке Агентства по развитию малого и среднего бизнеса AccessBank, которое на постоянной основе предоставляет доступные и инновационные финансовые решения для бизнеса в Азербайджане.