Qoşulmama Hərəkatı Parlament Şəbəkəsi ilə Türk Mədəniyyəti və İrsi Fondu arasında Memorandum imzalanıb
Qoşulmama Hərəkatı Parlament Şəbəkəsi ilə Türk Mədəniyyəti və İrsi Fondu arasında Memorandum imzalanıb Qoşulmama Hərəkatı Parlament Şəbəkəsi ilə Türk Mədəniyyəti və İrsi Fondu arasında Memorandum imzalanıb
Aprelin 6-da Milli Məclisin spikeri, Qoşulmama Hərəkatı Parlament Şəbəkəsinin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyətinin Özbəkistana işgüzar səfəri çərçivəsində Türk Mədəniyyəti və İrsi Fondunun rəhbəri Aktoti Raimkulova ilə görüş keçirilib.
Görüşdə Qoşulmama Hərəkatı Parlament Şəbəkəsi ilə Türk Mədəniyyəti və İrsi Fondu arasında Memorandum imzalanıb.
Sənədi Milli Məclisin spikeri, Qoşulmama Hərəkatı Parlament Şəbəkəsinin sədri Sahibə Qafarova və Türk Mədəniyyəti və İrsi Fondunun rəhbəri Aktoti Raimkulova imzalayıblar.
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova sənədin əhəmiyyətini qeyd edərək vurğulayıb ki, Memorandum Qoşulmama Hərəkatı Parlament Şəbəkəsi ilə Türk Mədəniyyəti və İrsi Fondu arasında əməkdaşlığın möhkəmləndirilməsinə xidmət edəcək.

Между Парламентской Сетью Движения Неприсоединения и Фондом Тюркской Культуры и Наследия подписан меморандум
Между Парламентской Сетью Движения Неприсоединения и Фондом Тюркской Культуры и Наследия подписан меморандум Между Парламентской Сетью Движения Неприсоединения и Фондом Тюркской Культуры и Наследия подписан меморандум
6-го апреля в рамках рабочего визита в Узбекистан делегации, которую возглавляет спикер Милли Меджлиса, председательница Парламентской Сети Движения Неприсоединения Сагиба Гафарова, состоялась встреча с руководительницей Фонда Тюркской Культуры и Наследия Актоты Рамкуловой.
На встрече был подписан Меморандум между Парламентской Сетью Движения Неприсоединения и Фондом Тюркской Культуры и Наследия.
Подписи под документом поставили спикер Милли Меджлиса, председательница Парламентской Сети Движения Неприсоединения Сагиба Гафарова и руководительница Фонда Тюркской Культуры и Наследия Актоты Рамкулова.
Спикер Милли Меджлиса Сагиба Гафарова коснулась значимости документа и подчеркнула, что он послужит усилению сотрудничества между Парламентской Сетью Движения Неприсоединения и Фондом Тюркской Культуры и Наследия.