https://www.innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_be85ca152c8a53d1943aea125_o.jpg
“Gənclik Mall” ticarət mərkəzində yerləşən “CineMastercard” premium kinoteatrında eyniadlı kompüter oyunu əsasında hazırlanmış “Minecraft kinoda” macəra filminin premyeradan öncə nümayişi keçirilib. Film Warner Bros. Pictures və Legendary Pictures şirkətlərinin birgə layihəsidi.
Rejissor Cared Hessdir.
Aktyorlar: Ceyson Momoa, Cek Blek, Emma Mayers, Daniel Bruks, Sebastyan Yucin Hansen, Cenifer Kulic.
Yeni film isveçli proqramçı Markus Perssonun yaratdığı Minecraft kompüter oyununun ilk adaptasiyasıdır. Persson 2009-cu ildə layihə üzərində işləməyə başlayıb və bir il sonra ilk inkişafları təqdim edib. Oyun rəsmi olaraq 2011-ci ilin noyabrında buraxıldı.
Film haqqında qısaca: Dörd autsayder sirli portal vasitəsilə qəribə, kubik möcüzələr ölkəsinə düşür. Qəhrəmanlar ölkədə məskunlaşan pis canlılarla qarşılaşmalı və evlərinə gedən yolu tapmalıdırlar. Sağ qalmaq üçün onlar malik olduqları bütün yaradıcı bacarıqlardan istifadə etməlidirlər.
Qapalı nümayişdə tanınmış simalar, içtimai xadimlər, jurnalistlər, blogerlər, sahibkarlar və iri təşkilat rəhbərləri ilə yanaşı, həm böyüklər, həm uşaqlar da daxil olmaqla müxtəlif yaşlı qonaqlar iştirak ediblər.
Tədbirin təşkilində “FRYDAY Burgers & Fries” restoranı, foto və video “Light in Black” kreativ şirkəti, “Hellofox” event agentliyinin animatoru və L MEGO mərkəzi dəstək göstəriblər.
“Minecraft kinoda” filminin premyeradan oncə nümayişi oyun və kino həvəskarları üçün əsl bayram oldu. Maraqlı dekorasiya, oyun qəhrəmanının obrazı, tamaşaçıların rəğbətli rəyləri və tədbirin miqyası bu axşamı həqiqətən də unudulmaz etdi.
Tamaşaçıların “CineMastercard” kinoteatrlar şəbəkəsində ən çox gözlədiyi filmlərdən biri 3 dildə: rus, ingilis və türk dillərində nümayiş etdiriləcək. Həmçinin, “Minecraft kinoda” filmini ən son 4DX və ScreenX texnologiyaları ilə “CineMastercard” kinoteatrlarında izləmək olar.

https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_be85ca152c8a53d1943aea125_o.jpg
The premium class cinema “CineMastercard” located in the “Ganjlik Mall” shopping center hosted a pre-premiere screening of the adventure film “A Minecraft Movie”, based on the computer game of the same name. The film was a joint project of Warner Bros. Pictures and Legendary Pictures.
The film is directed by Jared Hess.
Starring characters are Jason Momoa, Jack Black, Emma Myers, Danielle Brooks, Sebastian Eugene Hansen, Jennifer Coolidge.
The new film is the first adaptation of “Minecraft”, a computer game by Swedish programmer Markus Persson. Persson began working on the project in 2009, and a year later he presented the first developments. The game was officially released in November 2011.
Briefly about the film: Four outsiders find themselves in a strange cubic wonderland through a mysterious portal. The characters have to confront the evil creatures that inhabit the country and find their way home. In order to survive, they need to use all their creative skills.
The famous personalities, public figures, journalists, bloggers, entrepreneurs and heads of large organizations, as well as guests of different ages, including both adults and children were attended to the closed screening.
The event was supported by the restaurant “FRYDAY Burgers & Fries”, photo and video - creative company “Light in Black”, animator from the event agency “Hellofox” and L MEGO center. The pre-premiere screening of “A Minecraft Movie” became a real holiday for fans of the game and movie lovers. Interesting decorations, the image of the game's hero, enthusiastic reviews from the audience and the scale of the event made this evening truly unforgettable.
The spectators will be able to watch the most anticipated film in the chain of the cinemas “CineMastercard” in 3 languages: Russian, English and Turkish. You can also enjoy the movie “A Minecraft Movie” in “CineMastercard” with the latest 4DX and ScreenX technologies.