https://www.innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_be85ca152c8a53d1943aea125_o.jpg
“Gənclik Mall” ticarət mərkəzində yerləşən “CineMastercard” premium kinoteatrında eyniadlı kompüter oyunu əsasında hazırlanmış “Minecraft kinoda” macəra filminin premyeradan öncə nümayişi keçirilib. Film Warner Bros. Pictures və Legendary Pictures şirkətlərinin birgə layihəsidi.
Rejissor Cared Hessdir.
Aktyorlar: Ceyson Momoa, Cek Blek, Emma Mayers, Daniel Bruks, Sebastyan Yucin Hansen, Cenifer Kulic.
Yeni film isveçli proqramçı Markus Perssonun yaratdığı Minecraft kompüter oyununun ilk adaptasiyasıdır. Persson 2009-cu ildə layihə üzərində işləməyə başlayıb və bir il sonra ilk inkişafları təqdim edib. Oyun rəsmi olaraq 2011-ci ilin noyabrında buraxıldı.
Film haqqında qısaca: Dörd autsayder sirli portal vasitəsilə qəribə, kubik möcüzələr ölkəsinə düşür. Qəhrəmanlar ölkədə məskunlaşan pis canlılarla qarşılaşmalı və evlərinə gedən yolu tapmalıdırlar. Sağ qalmaq üçün onlar malik olduqları bütün yaradıcı bacarıqlardan istifadə etməlidirlər.
Qapalı nümayişdə tanınmış simalar, içtimai xadimlər, jurnalistlər, blogerlər, sahibkarlar və iri təşkilat rəhbərləri ilə yanaşı, həm böyüklər, həm uşaqlar da daxil olmaqla müxtəlif yaşlı qonaqlar iştirak ediblər.
Tədbirin təşkilində “FRYDAY Burgers & Fries” restoranı, foto və video “Light in Black” kreativ şirkəti, “Hellofox” event agentliyinin animatoru və L MEGO mərkəzi dəstək göstəriblər.
“Minecraft kinoda” filminin premyeradan oncə nümayişi oyun və kino həvəskarları üçün əsl bayram oldu. Maraqlı dekorasiya, oyun qəhrəmanının obrazı, tamaşaçıların rəğbətli rəyləri və tədbirin miqyası bu axşamı həqiqətən də unudulmaz etdi.
Tamaşaçıların “CineMastercard” kinoteatrlar şəbəkəsində ən çox gözlədiyi filmlərdən biri 3 dildə: rus, ingilis və türk dillərində nümayiş etdiriləcək. Həmçinin, “Minecraft kinoda” filmini ən son 4DX və ScreenX texnologiyaları ilə “CineMastercard” kinoteatrlarında izləmək olar.

https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_be85ca152c8a53d1943aea125_o.jpg
В кинотеатре премиум класса «CineMastercard», расположенном в ТЦ «Gənclik Mall» прошёл предпремьерный показ приключенческого фильма «Minecraft в кино», основанный на одноимённой компьютерной игре. Картина стала совместным проектом Warner Bros. Pictures и Legendary Pictures.
Режиссер: Джаред Хесс.
Актеры: Джейсон Момоа, Джек Блэк, Эмма Майерс, Даниэль Брукс, Себастьян Юджин Хансен, Дженнифер Кулидж.
Новый фильм является первой экранизацией Minecraft — компьютерной игры шведского программиста Маркуса Перссона. Работу над проектом Перссон начал в 2009 году, а год спустя представил первые разработки. Официально игра вышла в ноябре 2011-го.
Коротко о фильме: Четверо аутсайдеров попадают через таинственный портал в странную кубическую страну чудес. Персонажам предстоит противостоять злобным существам, которые населяют страну, и отыскать дорогу домой. Для выживания им необходимо применить все имеющиеся у них творческие навыки.
На закрытом показе приняли участие известные личности, общественные деятели, журналисты, блогеры, предприниматели и руководители крупных организаций, а также гости разного возраста, включая как взрослых, так и детей.
Поддержку в организации мероприятия оказали: ресторан «FRYDAY Burgers & Fries», фото и видео - креативная компания «Light in Black», аниматор от event агентство «Hellofox» и L MEGO центр.
Предпремьерный показ «Minecraft в кино» стал настоящим праздником для поклонников игры и кинолюбителей. Интересная декорация, образ героя игры, восторженные отзывы зрителей и масштабность события сделали этот вечер по-настоящему незабываемым.
Зрители смогут посмотреть самый ожидаемый фильм в сети кинотеатров «CineMastercard» на 3-х языках: русский, английский и турецкий. Также, насладиться фильмом «Minecraft в кино» можно в кинотеатре «CineMastercard» с новейшими технологиями 4DX и ScreenX.