SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin “Techno - BHOS” komandası beynəlxalq “Teens in AI IWD Azerbaijan’25” hakatonunda ll yerə layiq görülüb.
Komandanın üzvləri:
Məhin Əliyeva - İnformasiya təhlükəsizliyi ll kurs
Aytac Abdullayeva - İnformasiya təhlükəsizliyi ll kurs
Əvəz Əsgərov - Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi lll kurs
Vüsal Məmmədli Biznesin idarə edilməsi lll kurs
Mentoru isə İnnovasiya və tədqiqatlar mərkəzinin rəhbəri Emiliya Əhmədovadır.
NeuroVerse – tələbələrin diqqət səviyyəsini real vaxtda izləyən və EEG sensorları ilə süni intellekti birləşdirən ağıllı öyrənmə platformasıdır. Sistem beyin fəaliyyətinə əsasən dərs formatını (interaktiv kontent, video, audio) avtomatik dəyişir, beləliklə diqqəti artırır. Müəllimlər üçün isə fərdi yanaşma imkanı yaradan canlı performans hesabatları təqdim edir.
Bu layihə BMT-nin SDG 4: Keyfiyyətli Təhsil məqsədini dəstəkləyərək süni intellektin sosial faydalarına töhfə verməyi hədəfləyir.

The "Techno - BHOS" team of Baku Higher Oil School of SOCAR took 2nd place in the international hackathon "Teens in AI IWD Azerbaijan'25".
Team members:
Mahin Aliyeva - Information security, 2nd year
Aytaj Abdullayeva - Information security, 2nd year
Avaz Asgarov - Process Automation Engineering, 3rd year
Vusal Mammadli - Business Administration, 3rd year
Team mentor is Emilia Ahmadova, head of the Innovation and Research Center.
NeuroVerse is a smart learning platform that combines EEG sensors and artificial intelligence to monitor students' attention levels in real time. The system automatically changes the lesson format (interactive content, video, audio) based on brain activity, thus increasing attention. It also provides real-time progress reports, allowing teachers to take a personalized approach.
This project aims to contribute to the social benefits of artificial intelligence by supporting the goals of UN's SDG 4: Quality Education.