https://www.innews.az/uploads/news/2022-02/_innews_ab3d37ab73dc0a857ef93ef72_o.jpg
30 yaşlı azərbaycanlı idman ustası, 13-4 peşəkar döyüş tarixçəsinə sahib Hüseyn Əliyev Texas ştatının Hyuston şəhərində "Humble Civic Center" arenasında keçirilən "Fury FC 57 - UFC Fight Pass" yarışmasında gecənin döyüşünə çıxıb.
O, 65 kiloqram çəki dərəcəsində Andres Quintanaya (19-4) qarşı müvəqqəti çempionluq kəməri uğrunda döyüşün 5 raundunun nəticəsində hakimlərin yekdilli qərarı ilə (49-46, 49-46, 50-44) qalib elan edilib.
Qeyd edək ki, Hüseyn Əliyev döyüş öncəsi hazırlığı dünyaca məşhur "American Kickboxing Academy" (AKA) zalında keçirib. Hazırlıq müddətində o, Həbib Nurmaqomedov, İslam Maxaçev və digər MMA ulduzları ilə birgə məşq edib. Döyüş öncəsi "AKA" qurucusu və baş məşqçisi Xavyer Mendez və MMA ulduzu Həbib Nurmaqomedov Hüseyn barədə müsbət fikirlər bildiriblər.
Fury FC peşəkar MMA liqasıdır. UFC şirkəti ilə əməkdaşlıq çərçivəsində turnirin qaliblərinin UFC Fight Pass yolu ilə əsas liqaya düşmək şansı vardır. Döyüşdən bir gün öncə UFC Fight Pass şirkəti "Instagram" sosial şəbəkəsində Hüseyn Əliyevi izləməyə başlayıb. Bu da dünyanın 1 nömrəli MMA döyüş şirkətinin həmyerlimizə olan yüksək marağını əks etdirir.

https://innews.az/uploads/news/2022-02/_innews_ab3d37ab73dc0a857ef93ef72_o.jpg
30-летний азербайджанец – мастер спорта Гусейн Алиев, статистика профессиональных боев которого составляет 13-4, вышел на ночной поединок в соревнованиях "Fury FC 57 - UFC Fight Pass", проведенных на арене "Humble Civic Center" в городе Хьюстон штата Техас.
Единогласным решением судей (49-46, 49-46, 50-44) он по итогам 5 раундов был объявлен победителем в поединке за временный чемпионский пояс против Андреса Гуинтаны (19-4) в весовой категории 65 килограммов.
Отметим, что Гусейн Алиев готовился к встрече во всемирно известном зале "American Kickboxing Academy" (AKA). В ходе подготовки он тренировался вместе с Хабибом Нурмагомедовым, Исламом Махачевым и другими звездами MMA. Перед поединком основатель и главный тренер "AKA" Хавьер Мендес и звезда MMA Хабиб Нурмагомедов положительно отозвались о Гусейне.
Fury FC является профессиональной лигой MMA. В рамках сотрудничества с компанией UFC победители турнира имеют шанс попасть в основную лигу через UFC Fight Pass. За день до поединка компания UFC Fight Pass стала наблюдать за Гусейном Алиевым в социальной сети "Instagram". Это отражает высокий интерес крупнейшего промоушена в мире - MMA к нашему соотечественнику.