https://www.innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_cd30f91e23c875e6110248578_o.jpg
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) İngilis dili və humanitar fənlər mərkəzinin müəllimləri “British Council”un təlim kursunu uğurla başa vurublar. Bu münasibətlə sertifikatların təqdimetmə mərasimi baş tutub.
Tədbirdə BANM-ın rektoru Elmar Qasımov, “British Council” təşkilatının Azərbaycan üzrə direktoru Nərgiz Hacıyeva və imtahanlar üzrə meneceri Nərgiz Əkbərova iştirak ediblər.
Tədbirdə BANM və “British Council” arasındakı əməkdaşlıq əlaqələrindən danışılıb. Qeyd olunub ki, BANM IELTS imtahanlarının təşkilinə görə “British Council”un qızıl partnyoru statusunu daşıyır.
Sonda təlimdə iştirak edən BANM-in 16 müəlliminə sertifikatlar təqdim edilib. Təlimçi isə Ali Məktəbin baş müəllimi Nurlana İmanova olub.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_cd30f91e23c875e6110248578_o.jpg
Преподаватели Центра английского языка и гуманитарных дисциплин Бакинской высшей школы нефти (БВШН) успешно завершили курс обучения, организованный British Council.
По этому случаю состоялась церемония вручения сертификатов.
В церемонии приняли участие ректор БВШН Эльмар Гасымов, директор British Council в Азербайджане Наргиз Гаджиева и менеджер по проведению экзаменов British Council Наргиз Акперова.
На мероприятии говорилось о сотрудничестве между БВШН и British Council. Было отмечено, что БВШН была удостоена статуса золотого партнера British Council за организацию экзаменов IELTS.