Müştərilərinin rahatlığını ön planda tutan Yelo Bank xidmətlərini daha da asanlaşdırmaq üçün yeni imkanlar təqdim edir. Artıq bank filiallarında şəxsiyyət vəsiqəsini fiziki olaraq təqdim etməyə ehtiyac yoxdur! Müştərilər “mygov” tətbiqi vasitəsilə rəqəmsal şəxsiyyət vəsiqəsindən istifadə edərək bank xidmətlərindən yararlana bilərlər.
Şəxsiyyəti təsdiqləyən bütün məlumatlar “mygov” tətbiqi üzərindən təqdim edilir. Filialda olarkən müştərilər sadəcə “mygov” tətbiqindəki QR kodu və ya 8 simvollu unikal kodu bank əməkdaşına təqdim etməlidirlər. Bu imkanı Yelo Bank, İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi ilə əməkdaşlıq çərçivəsində təqdim edir.
Xatırladaq ki, 16 iyul 2024-cü il tarixində “Azərbaycan Respublikası vətəndaşının şəxsiyyət vəsiqəsi haqqında” Qanuna edilən dəyişikliklərə əsasən, şəxsiyyət vəsiqəsində göstərilən məlumatlar Elektron Hökumət İnformasiya Sistemi üzərindən təqdim edilə bilər.
Yelo Bank müştərilərinin vaxtına dəyər verir və xidmətlərini daha sürətli, daha rahat etməyə davam edir!
Yelo Bank-dan online tez kredit ilə maraqlanırsınız? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram, Whatsapp və yelo.az hesablarımızı ziyarət edin.

Yelo Bank, ставящий удобство клиентов в приоритет, предлагает еще больше возможностей для упрощения банковского обслуживания. Теперь вам не нужно предъявлять физическое удостоверение личности в филиалах банка! Получить доступ к банковским услугам можно с помощью цифровой идентификационной карты через приложение «mygov».
Вся информация, подтверждающая личность, предоставляется через «mygov». Для идентификации клиенту достаточно показать банковскому сотруднику QR-код или 8-значный уникальный код из приложения. Этот сервис реализован Yelo Bank в сотрудничестве с Агентством инноваций и цифрового развития.
Напомним, что согласно изменениям в законе «Об удостоверении личности гражданина Азербайджанской Республики» от 16 июля 2024 года, данные, указанные в удостоверении личности, могут быть представлены через Информационную систему «Электронное правительство».
Yelo Bank продолжает совершенствовать клиентский опыт, делая банковские услуги еще более удобными и быстрыми!
Вас интересует быстрый онлайн-кредит от Yelo Bank? Тогда позвоните по номеру 981 или напишите в наши аккаунты Facebook, Instagram, Whatsapp или yelo.az