https://www.innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_f2713cb33c7b5bd3eec802570_o.jpg
Ölkənin ən sərfəli mobil xidmətlərini təqdim edən “Nar” inklüziv cəmiyyətin inkişafına dəstək məqsədilə “Bütün Vücudlar Danışır” sosial-mədəni layihəsinin iştirakçıları ilə görüş keçirib. Mobil operatorun əməkdaşları layihənin iştirakçıları ilə görüş keçirib və onların rəqslərinə qoşularaq unikal inklüziv təcrübəni birlikdə paylaşıblar.
Görüş zamanı “Nar”ın baş icraçı direktoru Qunnar Panke inklüzivliyin cəmiyyətin inkişafındakı rolunu vurğulayıb: “Hər kəsin cəmiyyətin fəal üzvü olması üçün bərabər imkanlara sahib olması vacibdir. “Bütün Vücudlar Danışır” layihəsi fiziki imkanlarından asılı olmayaraq, hər kəsin özünü ifadə etməsinə və birlikdə dəyər yaratmasına imkan verir. “Nar” olaraq, inklüziv cəmiyyətin qurulmasına töhfə vermək bizim üçün sosial məsuliyyətin vacib hissəsidir. Biz dəstəklədiyimiz təşəbbüslərin real dəyişiklik yaratmasına önəm veririk və bu istiqamətdə fəaliyyətimizi davam etdirəcəyik”.
“Nar” sosial məsuliyyət strategiyasının əsas istiqamətlərindən biri kimi inklüzivliyi və bu yöndə cəmiyyətdə bərabər imkanların yaradılmasını dəstəkləyir. Mobil operator “Bütün Vücudlar Danışır” layihəsinə verdiyi töhfə ilə fiziki məhdudiyyətlərə dair stereotiplərin aradan qaldırılmasına və inklüziv cəmiyyətin qurulmasına dəstək olmağa davam edir.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_f2713cb33c7b5bd3eec802570_o.jpg
«Nar» предоставляющий самые доступные мобильные услуги в стране, продолжает поддерживать развитие инклюзивного общества. В рамках этой инициативы руководство и сотрудники «Nar» встретились с участниками социокультурного проекта «Все тела говорят». Сотрудники мобильного оператора познакомились с участниками проекта, присоединились к их танцам и вместе разделили этот уникальный инклюзивный опыт.
Генеральный директор «Nar» Гуннар Панке подчеркнул важность инклюзивности для развития общества: «Для действительно инклюзивного общества каждому необходимо иметь равные возможности для полноценного участия. Проект «Все тела говорят» позволяет людям выражать себя и создавать ценность вместе, независимо от их физических возможностей. Для «Nar» вклад в инклюзивное общество – важная часть нашей социальной ответственности. Мы поддерживаем инициативы, приносящие реальные изменения, и продолжим работать в этом направлении».
В рамках своей стратегии корпоративной социальной ответственности «Nar» активно продвигает инклюзивность и равные возможности в обществе. Поддерживая проект «Все тела говорят», мобильный оператор продолжает содействовать разрушению стереотипов о физических ограничениях и формированию инклюзивного сообщества.