https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_b4f42c04858746cc72e686edd_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənovun tapşırığına əsasən nazirliyinin rəhbər heyəti, digər hərbi qulluqçular və mülki işçilər Ermənistan silahlı qüvvələrinin genişmiqyaslı təxribatlarının qarşısını alarkən şəhid olan hərbi qulluqçularımızın dəfn və yas mərasimlərində iştirak edib.
Bakı şəhəri və digər rayonlarda keçirilən mərasimlərdə əvvəlcə ölkəmizin müstəqilliyi və ərazi bütövlüyünün təmin olunması uğrunda şəhid olan Vətən övladlarının xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
Şəhidlər xiyabanlarının ziyarəti zamanı şəhidlərimizin məzarları üzərlərinə gül dəstələri düzülüb və ruhlarına dualar oxunub.
Keçirilən yas mərasimlərində şəhid olan hərbi qulluqçularımızın döyüş yolu və göstərdikləri igidlikdən söhbət açılıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_b4f42c04858746cc72e686edd_o.jpg
Under the instruction of the Minister of Defense of the Republic of Azerbaijan, Colonel General Zakir Hasanov, the leadership of the Ministry, other servicemen, and civilian workers attended the funerals and mourning ceremonies of servicemen who became Shehids during the suppression of a large-scale provocation committed by the Armenian armed forces.
At ceremonies held in Baku city and regions of Azerbaijan, the memory of the sons of the Motherland, who became Shehids for the independence and territorial integrity of Azerbaijan, was honored with observing a minute of silence.
During the visit to the Alleys of Shehids, flowers were laid on the graves of Shehids, and prayers were made for their souls.
At the mourning ceremonies, it was spoken about the combat path and the courage shown by servicemen who became Shehids.