https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_b4f42c04858746cc72e686edd_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənovun tapşırığına əsasən nazirliyinin rəhbər heyəti, digər hərbi qulluqçular və mülki işçilər Ermənistan silahlı qüvvələrinin genişmiqyaslı təxribatlarının qarşısını alarkən şəhid olan hərbi qulluqçularımızın dəfn və yas mərasimlərində iştirak edib.
Bakı şəhəri və digər rayonlarda keçirilən mərasimlərdə əvvəlcə ölkəmizin müstəqilliyi və ərazi bütövlüyünün təmin olunması uğrunda şəhid olan Vətən övladlarının xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
Şəhidlər xiyabanlarının ziyarəti zamanı şəhidlərimizin məzarları üzərlərinə gül dəstələri düzülüb və ruhlarına dualar oxunub.
Keçirilən yas mərasimlərində şəhid olan hərbi qulluqçularımızın döyüş yolu və göstərdikləri igidlikdən söhbət açılıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_b4f42c04858746cc72e686edd_o.jpg
По поручению министра обороны Азербайджанской Республики генерал-полковника Закира Гасанова, руководящий состав министерства и другие военнослужащие, а также гражданские служащие приняли участие в похоронах и поминальных церемониях по военнослужащим, ставших шехидами при предотвращении широкомасштабных провокаций вооруженных сил Армении.
На церемониях, состоявшихся в Баку и регионах республики, минутой молчания была почтена светлая память сынов Родины, ставших шехидами во имя обеспечения независимости и территориальной целостности нашей страны.
Во время посещения Аллей шехидов были возложены цветы на могилы шехидов, вознесены молитвы за упокой их душ.