https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_38ea713e07719423b22b14af3_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyevin tapşırığına əsasən sentyabrın 18-də müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov və nazirliyin digər rəhbər heyəti Müdafiə Nazirliyinin Baş Klinik Hospitalında olub.
Əvvəlcə ümummilli lider Heydər Əliyevin hospitalın ərazisində ucaldılan abidəsi önünə gül dəstələri qoyularaq xatirəsi ehtiramla yad edilib.
General-polkovnik Z.Həsənov Ermənistan silahlı qüvvələrinin genişmiqyaslı təxribatlarının qarşısının alınması zamanı yaralanan və Müdafiə Nazirliyinin Baş Klinik Hospitalında müalicə olunan hərbi qulluqçularla görüşərək onların səhhəti və qayğıları ilə maraqlanıb.
Müdafiə nazirinə məruzə olunub ki, hospitalda yaralı hərbçilərimizin müalicəsi üçün bütün tibbi personal yüksək peşəkarlıqla fəaliyyət göstərir.
Sonra nazir palatalarda müalicə olunan hərbi qulluqçulara baş çəkib, onların səhhəti və reabilitasiya prosesi ilə maraqlanıb, tezliklə sağalaraq xidmət yerlərinə qayıtmalarını arzu edib.
General-polkovnik Z.Həsənov yaralı hərbi qulluqçularımıza göstərilən xidmətin daha keyfiyyətli təşkil olunması ilə bağlı aidiyyəti üzrə müvafiq tapşırıqlar verib.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_38ea713e07719423b22b14af3_o.jpg
According to the instruction of the President of the Republic of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief of the Armed Forces, Mr. Ilham Aliyev, on September 18, the Minister of Defense of the Azerbaijan Republic, Colonel General Zakir Hasanov, and the leadership of the Ministry visited the Main Clinical Hospital of the Ministry of Defense.
At first, the leadership of the ministry laid flowers at the monument to national leader Heydar Aliyev, erected in the territory of the hospital, and paid tribute to his memory.
Colonel General Z. Hasanov met with servicemen, who were wounded during the suppression of large-scale provocation of the Armenian armed forces and are being treated in the Main Clinical Hospital of the Ministry of Defense, and enquired about their health and concerns.
It was reported to the Minister of Defense that hospital's entire medical staff are working with high professionalism for the treatment of wounded servicemen.
Then the Minister visited the servicemen being treated in the wards, enquired about their health, rehabilitation process, and wished them a speedy recovery and return to their places of service.
General Colonel Z. Hasanov has given relevant tasks on better organization of the medical service provided to wounded servicemen.