https://www.innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_14d8c24277eba7ea9fa955e1a_o.jpg
Dəniz Mall ticarət mərkəzində yerləşən “CineMastercard” kinoteatrında “Dayı: Bir Adamın Hikayesi 2” türk döyüş dramının Qala gecəsi baş tutub. 2022-ci ildə ekranlara çıxan “Dayı: Bir Adamın Hikayesi 1” filminin davamıdır.
Tədbirə filmin rejissoru, ssenaristi və prodüseri Uğur Bayraktar və baş rol ifaçısı Ufuk Bayraktar dəvət olunub.
Filmin qəhrəmanları media nümayəndələrinin suallarını cavablandırıb, qırmızı xalıdan keçib və bütün pərəstişkarlar ilə şəkil çəkdiriblər. Azərbaycan tamaşaçıları türkiyəli qonaqları hərarətlə, gur alqışlarla qarşıladı.
İkinci hissədə yeni çətinliklərin öhdəsindən gələrək, daha da zirvələrə yüksələn, daha da çətin seçimlər və rəqiblərlə qarşılaşan, lakin prinsiplərinə inamını itirməyən Cevahirin həyatından bəhs edilir.
Tədbirin təşkilində Cinema Distribution, “Coffemania” restoranlar şəbəkəsi, foto və video çəkiliş - “Light in Black” kreativ şirkəti dəstək göstəriblər.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_14d8c24277eba7ea9fa955e1a_o.jpg
В кинотеатре «CineMastercard», расположенном в торговом центре Deniz Mall, прошёл гала-вечер драматического боевика «Dayı: Bir Adamın Hikayesi 2» (Дядя: История одного мужчины 2). Это продолжение фильма «Dayı: Bir Adamın Hikayesi 1», который вышел в 2022 году.
На мероприятие были приглашены режиссёр, сценарист и продюсер фильма Угур Байрактар и актёр главной роли Уфук Байрактар.
Герои картины прошлись по красной дорожке, дали интервью журналистам и сфотографировались со всеми своими фанатами. Азербайджанская публика тепло приветствовала турецких гостей, встречая их громкими аплодисментами.
Во второй части фильм сосредотачивается на жизни Джевахир, который, преодолевая новые трудности, поднимается на ещё большие вершины, сталкиваясь с ещё более сложными выборами и противниками, но не теряет верность своим принципам.
Поддержку в организации мероприятия оказали Cinema Distribution, сеть ресторанов «Coffemania», видео и фотосъёмка - креативная компания «Light in Black».