Bakı Şəhər Halqası (BŞH) Əməliyyat Şirkəti Formula 1 Qatar Airways Azərbaycan Qran-Prisi 2025 üçün marşal qeydiyyatı proqramına start verib.
BŞH-dən verilən məlumata görə, sürət yarışının həyəcanverici atmosferini trekə ən yaxın məsafədən hiss etmək istəyənlər və yaşı 21-dən yuxarı olanlar dünyanın hansı yerində yaşamasından asılı olmayaraq, marşal proqramına qoşula bilərlər.
Azərbaycan Avtomobil Federasiyası (AAF) bu proqramı uğurla başa vuran hər bir marşalı FIA tərəfindən qəbul olunmuş beynəlxalq rəsmi lisenziya ilə təltif edəcək. Bu lisenziya marşallara yalnız Azərbaycanda deyil, Formula 1 Qran-Prisi və digər avtomobil idman yarışlarında iştirak etmək imkanı verəcək.
Xatırladaq ki, ötən il Formula 1 Qatar Airways Azərbaycan Qran-Prisi zamanı 1500-ə yaxın marşal cəlb edilib, onların 100-dən çoxu əcnəbi olub.
Marşal Proqramı haqqında daha ətraflı məlumatı Bakı Şəhər Halqasının veb-səhifəsindən, həmçinin, marshals@bakugp.az elektron ünvanına yazaraq əldə etmək mümkündür.

Операционная компания «Бакинское городское кольцо» (БГК) запустила программу регистрации маршалов на Гран-при Азербайджана Формулы 1 Qatar Airways 2025 года.
Как сообщили в БГК, присоединиться к программе маршалов могут лица старше 21 года, желающие ощутить захватывающую атмосферу гонок с максимально близкой дистанции от трека, независимо от того, в какой точке мира они проживают.
Автомобильная федерация Азербайджана (АФА) выдаст каждому маршалу, успешно завершившему эту программу, международную официальную лицензию, признанную FIA. Данная лицензия позволит маршалам участвовать в Гран-при Формулы 1 и других соревнованиях по автоспорту не только в Азербайджане, но и в других странах.
Напомним, что в прошлом году на Гран-при Азербайджана Формулы 1 Qatar Airways было задействовано около 1500 маршалов, более 100 из которых были иностранцами.
Более подробную информацию о маршальской программе можно получить на сайте Бакинского городского кольца, а также написав по электронному адресу marshals@bakugp.az.