BANM ilə Atırau Neft və Qaz Universiteti arasında qarşılıqlı anlaşma memorandumu imzalanıb
BANM ilə Atırau Neft və Qaz Universiteti arasında qarşılıqlı anlaşma memorandumu imzalanıb BANM ilə Atırau Neft və Qaz Universiteti arasında qarşılıqlı anlaşma memorandumu imzalanıb
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov və Qazaxıstanın Atırau Neft və Qaz Universitetinin rektoru Gülzadə Şakulikova arasında qarşılıqlı anlaşma memorandumu imzalanıb.
Sənədin imzalanma mərasimi “Azərbaycan və Qazaxıstan arasında ali təhsildə əməkdaşlığın genişləndirilməsinə” həsr olunmuş “dəyirmi masa” çərçivəsində baş tutub.
Tədbirdə Qazaxıstan Respublikasının elm və ali təhsil naziri Sayasat Nurbek, Azərbaycanın elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev, həmçinin hər iki ölkənin qabaqcıl universitetlərinin rektorları iştirak ediblər.
Məqsəd Azərbaycan və Qazaxıstan arasında elm və təhsil sahəsində əməkdaşlığın daha da genişləndirilməsidir.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_b4104edeb8ac01756d068604c_o.jpg
Заключен Меморандум о взаимопонимании между Бакинской высшей школой нефти (БВШН) SOCAR и Атырауским университетом нефти и газа (Казахстан).
Документ подписали ректор Бакинской высшей школы нефти Эльмар Гасымов и ректор Атырауского университета нефти и газа Гульзада Шакуликова.
Церемония подписания состоялась в рамках круглого стола на тему «Расширение сотрудничества в сфере высшего образования между Азербайджаном и Казахстаном».
В мероприятии приняли участие министр науки и высшего образования Республики Казахстан Саясат Нурбек, министр науки и образования Азербайджана Эмин Амруллаев, а также ректоры ведущих вузов обеих стран.
Меморандум направлен на дальнейшее расширение сотрудничества между Азербайджаном и Казахстаном в сфере науки и образования.