https://www.innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_2061986b2b3f46fc5e9ff7c81_o.jpg
Birbank Biznes 8 Mart Beynəlxalq Qadınlar Günü ərəfəsində qadın sahibkarları dəstəkləmək məqsədilə xüsusi təşəbbüs həyata keçirir. 6-7 mart 2025-ci il tarixlərində, saat 11:00-19:00 aralığında Passage-1901 ünvanında baş tutacaq “Hər İşdə Birinci Qadınlar” yarmarkası qadın sahibkarların öz məhsul və xidmətlərini geniş auditoriyaya təqdim etməsi, satış imkanlarını artırması, eləcə də yeni müştəri və tərəfdaşlarla əlaqə qurması üçün unikal platforma rolunu oynayacaq.
Yarmarka çərçivəsində hər iki gün aktual mövzularda panel müzakirələr də baş tutacaq. Panel sessiyaları qadın sahibkarlığının inkişafı, dövlət və özəl sektor əməkdaşlıqları, eləcə də uğura gedən yolda xanımların motivasiyasına həsr olunacaq.
Tədbirin ilk panel müzakirəsi 6 mart tarixində saat 11:00-da baş tutacaq. “Gücümüzü birləşdirək: Tərəfdaşlıqdan uğura” mövzusuna həsr olunan bu sessiyada dövlət qurumları və özəl sektor arasında əməkdaşlıq imkanları, qadın sahibkarlığının inkişafında bu tərəfdaşlıqların rolu müzakirə ediləcək. Panel COP29 Əməliyyat Şirkətinin Koordinasiya Şurasının üzvü, Ayan Nəcəfin moderatorluğu ilə keçiriləcək. Panelin spikerləri Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin üzvü, İnsan Kapitalı və Təşkilati İnkişaf üzrə Baş İnzibatçı, eyni zamanda “SOS Uşaq Kəndləri – Azərbaycan” Assosiasiyasının İdarə Heyətinin üzvü Fərqanə Məmmədova, Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədr müavini Sədaqət Qəhrəmanova və “PASHA Real Estate Group”un Baş Əməliyyat İnzibatçısı Svetlana Əliyevadır.
7 mart tarixində saat 11:00-da keçiriləcək ikinci panel isə “Uğurun adı: Qadın” mövzusunda olacaq. Paneldə təməldən öz brendini formalaşdıran qadın sahibkarlar təcrübələrini və qazandıqları uğurun hekayəsini paylaşacaqlar. Bu sessiyanın moderatoru Bir ekosisteminin Məhsul və Marketinq idarəsi üzrə müşaviri Günel Mavliyarovadır. Spikerlər arasında AMFA-nın icraçı direktoru, ASK-nın vitse-prezidenti, KOBİA İctimai Şurasının üzvü Jalə Hacıyeva, “CosybyMadi” brendinin təsisçisi Mədinə Quliyeva və “Ballı Bisi” şirniyyat evinin qurucusu Esmira Quluzadə yer alacaq.
Birbank Biznes bu təşəbbüslə qadın sahibkarların fəaliyyətini dəstəkləməyi, onların bizneslərinin tanıdılması və inkişafı üçün yeni imkanlar yaratmağı hədəfləyir. Bununla yanaşı yarmarka ziyarətçilərə ölkənin müxtəlif biznes istiqamətində fəaliyyət göstərən qadın sahibkarların məhsul və xidmətləri ilə tanış olmaq, onları dəstəkləmək və yeni əməkdaşlıq imkanları barədə fikir mübadiləsi aparmaq şansı yaradacaq. 6-7 mart tarixlərində, saat 11:00 dan 19:00 qədər “Passage 1901” ünvanında keçiriləcək yarmarkaya hər kəs dəvətlidir.
Birbank Biznes müştərilərində suallar yaranarsa, onlara istənilən vaxt canlı çat vasitəsilə də dəstək göstərilir. Sahibkarlara vaxta qənaət etmək imkanı verən Birbank Biznes sistemi haqqında ətraflı məlumat üçün https://birbank.business/ saytına keçid edin və ya 896 məlumat mərkəzinə zəng edin.

https://innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_2061986b2b3f46fc5e9ff7c81_o.jpg
On the occasion of March 8 – International Women’s Day, Birbank Biznes is launching a special initiative to support women entrepreneurs. The “Successful Women in Every Field” “ fair, scheduled to take place on March 6-7, 2025, at Passage 1901 during 11:00AM to 19:00PM , will serve as a unique platform for women entrepreneurs to showcase their products and services to a wider audience, increase sales opportunities, and create new connections with customers and business partners.
As part of the fair, panel discussions on current topics will be held on both days. These sessions will focus on the development of women’s entrepreneurship, partnerships between the public and private sectors, and the motivation of women on their path to success.
The first panel discussion will take place on March 6 at 11:00 AM, dedicated to the theme “Uniting Our Strength: Success Through Partnership.” This session will explore collaboration opportunities between government institutions and the private sector and the role of such partnerships in advancing women’s entrepreneurship. The panel will be moderated by Ayan Najaf, a member of the Coordination Council of the COP29 Operating Company. Speakers will include Farghana Mammadova, Board member, Chief Human Capital and Organizational Development Officer of Kapital Bank, as well as a Board Member of “SOS Children’s Villages – Azerbaijan”; Sadagat Gahramanova, Deputy Chairman of the State Committee for Family, Women, and Children Affairs of AR; and Svetlana Aliyeva, Chief Operations Officer of PASHA Real Estate Group.
The second panel discussion, “The Name of Success: Women,” will take place on March 7 at 11:00 AM. This session will feature women entrepreneurs who have built their brands from the ground up, sharing their experiences and success stories. The moderator of this session will be Gunel Mavliyarova, Product & Marketing Adviser of Bir ecosystem. Speakers will include Jala Hajiyeva, Executive Director of AMFA, Vice-President of ASK, and a member of Public Council under KOBIA; Madina Guliyeva, founder of the “CosybyMadi” brand; and Esmira Guluzadeh, founder of the “Ballı Bisi” cake boutique.
With this initiative, Birbank Biznes aims to support women entrepreneurs, promote their businesses, and create new opportunities for their growth and recognition. Additionally, the fair will allow visitors to explore the products and services of women entrepreneurs operating in various business sectors, support them, and exchange ideas about potential collaborations.
Everyone is invited to attend the fair, which will be held on March 6-7 from 11:00AM to 19:00PM at Passage 1901.