https://www.innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_2061986b2b3f46fc5e9ff7c81_o.jpg
Birbank Biznes 8 Mart Beynəlxalq Qadınlar Günü ərəfəsində qadın sahibkarları dəstəkləmək məqsədilə xüsusi təşəbbüs həyata keçirir. 6-7 mart 2025-ci il tarixlərində, saat 11:00-19:00 aralığında Passage-1901 ünvanında baş tutacaq “Hər İşdə Birinci Qadınlar” yarmarkası qadın sahibkarların öz məhsul və xidmətlərini geniş auditoriyaya təqdim etməsi, satış imkanlarını artırması, eləcə də yeni müştəri və tərəfdaşlarla əlaqə qurması üçün unikal platforma rolunu oynayacaq.
Yarmarka çərçivəsində hər iki gün aktual mövzularda panel müzakirələr də baş tutacaq. Panel sessiyaları qadın sahibkarlığının inkişafı, dövlət və özəl sektor əməkdaşlıqları, eləcə də uğura gedən yolda xanımların motivasiyasına həsr olunacaq.
Tədbirin ilk panel müzakirəsi 6 mart tarixində saat 11:00-da baş tutacaq. “Gücümüzü birləşdirək: Tərəfdaşlıqdan uğura” mövzusuna həsr olunan bu sessiyada dövlət qurumları və özəl sektor arasında əməkdaşlıq imkanları, qadın sahibkarlığının inkişafında bu tərəfdaşlıqların rolu müzakirə ediləcək. Panel COP29 Əməliyyat Şirkətinin Koordinasiya Şurasının üzvü, Ayan Nəcəfin moderatorluğu ilə keçiriləcək. Panelin spikerləri Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin üzvü, İnsan Kapitalı və Təşkilati İnkişaf üzrə Baş İnzibatçı, eyni zamanda “SOS Uşaq Kəndləri – Azərbaycan” Assosiasiyasının İdarə Heyətinin üzvü Fərqanə Məmmədova, Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədr müavini Sədaqət Qəhrəmanova və “PASHA Real Estate Group”un Baş Əməliyyat İnzibatçısı Svetlana Əliyevadır.
7 mart tarixində saat 11:00-da keçiriləcək ikinci panel isə “Uğurun adı: Qadın” mövzusunda olacaq. Paneldə təməldən öz brendini formalaşdıran qadın sahibkarlar təcrübələrini və qazandıqları uğurun hekayəsini paylaşacaqlar. Bu sessiyanın moderatoru Bir ekosisteminin Məhsul və Marketinq idarəsi üzrə müşaviri Günel Mavliyarovadır. Spikerlər arasında AMFA-nın icraçı direktoru, ASK-nın vitse-prezidenti, KOBİA İctimai Şurasının üzvü Jalə Hacıyeva, “CosybyMadi” brendinin təsisçisi Mədinə Quliyeva və “Ballı Bisi” şirniyyat evinin qurucusu Esmira Quluzadə yer alacaq.
Birbank Biznes bu təşəbbüslə qadın sahibkarların fəaliyyətini dəstəkləməyi, onların bizneslərinin tanıdılması və inkişafı üçün yeni imkanlar yaratmağı hədəfləyir. Bununla yanaşı yarmarka ziyarətçilərə ölkənin müxtəlif biznes istiqamətində fəaliyyət göstərən qadın sahibkarların məhsul və xidmətləri ilə tanış olmaq, onları dəstəkləmək və yeni əməkdaşlıq imkanları barədə fikir mübadiləsi aparmaq şansı yaradacaq. 6-7 mart tarixlərində, saat 11:00 dan 19:00 qədər “Passage 1901” ünvanında keçiriləcək yarmarkaya hər kəs dəvətlidir.
Birbank Biznes müştərilərində suallar yaranarsa, onlara istənilən vaxt canlı çat vasitəsilə də dəstək göstərilir. Sahibkarlara vaxta qənaət etmək imkanı verən Birbank Biznes sistemi haqqında ətraflı məlumat üçün https://birbank.business/ saytına keçid edin və ya 896 məlumat mərkəzinə zəng edin.

Специальная ярмарка от Birbank Biznes ко Дню Международного женского дня - «Женщины - лидеры во всех сферах»
Специальная ярмарка от Birbank Biznes ко Дню Международного женского дня - «Женщины - лидеры во всех сферах» Специальная ярмарка от Birbank Biznes ко Дню Международного женского дня - «Женщины - лидеры во всех сферах»
В преддверии Международного женского дня 8 Марта Birbank Biznes запускает специальную инициативу в поддержку женщин-предпринимателей. 6–7 марта 2025 года с 11:00 до 19:00 по адресу Passage 1901 пройдет ярмарка «Женщины — лидеры во всех сферах», которая станет уникальной площадкой для женщин-предпринимателей. Участницы смогут представить свои товары и услуги широкой аудитории, расширить возможности для продаж, а также установить контакты с новыми клиентами и партнерами.
В рамках ярмарки в течение двух дней также пройдут панельные дискуссии на актуальные темы. Сессии будут посвящены развитию женского предпринимательства, сотрудничеству государства и частного сектора, а также мотивации женщин на пути к успеху.
Первая панельная дискуссия состоится 6 марта в 11:00 и будет посвящена теме «Объединим усилия: от партнерства к успеху». В ходе сессии будут обсуждаться возможности сотрудничества между государственными структурами и частным сектором, а также роль таких партнерств в развитии женского предпринимательства. Модератором сессии выступит член Координационного совета Операционной компании COP29 — Аян Наджаф. Среди спикеров — член Правления Kapital Bank, директор по управлению человеческим капиталом и организационному развитию, а также член Правления Ассоциации «SOS Детские деревни – Азербайджан» Фаргана Мамедова, заместитель председателя Государственного комитета по вопросам семьи, женщин и детей Седагет Гахраманова и операционный директор «PASHA Real Estate Group» Светлана Алиева.
Вторая панельная дискуссия пройдет 7 марта в 11:00 и будет посвящена теме «Имя успеха – женщина». Участницы поделятся опытом создания собственных брендов с нуля и расскажут истории своего успеха. Модератором выступит советник по продуктам и маркетингу экосистемы Bir Гюнель Мавлиярова. Спикерами станут исполнительный директор AMFA, вице-президент ASK и член Общественного совета KOBIA Джале Гаджиева, основатель бренда «CosybyMadi» Мадина Гулиева и основатель кондитерской «Ballı Bisi» Эсмира Гулузаде.
Этой инициативой Birbank Biznes стремится поддержать женщин-предпринимателей, создавая для них новые возможности для продвижения и развития бизнеса. Кроме того, ярмарка предоставит посетителям уникальную возможность познакомиться с продукцией и услугами женщин-предпринимателей, работающих в разных сферах бизнеса по всей стране, оказать им поддержку и обменяться идеями о возможном сотрудничестве.
Ярмарка пройдет 6–7 марта с 11:00 до 19:00 по адресу Passage 1901. Приглашаем всех желающих!
При возникновении вопросов клиенты Birbank Biznes могут в любое время получить поддержку через онлайн-чат. Чтобы узнать подробнее о системе Birbank Biznes, которая помогает предпринимателям экономить время, посетите сайт https://birbank.business/ или свяжитесь с информационным центром по номеру 896.