https://www.innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_d18715c11d8df8fcaa39858f1_o.jpg
2024/2025-ci tədris ilində Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Geologiya fakültəsinin “Geologiya və geofizika mühəndisliyi”, “Mədən mühəndisliyi”, “Meliorasiya mühəndisliyi” ixtisaslarına qəbul olan tələbələrin sayı artıb.
Hazırda Geologiya fakültəsində 721 tələbə təhsil alır. Son 3 tədris ilində fakültədə magistratura səviyyəsinə dövlət sifarişli yerlərin sayı artıb. 2024/2025-ci tədris ilində bu rəqəm 95 faiz təşkil edib. Əvvəlki tədris illərində fakültədə magistraturaya qəbul zamanı başqa ali məktəblərin məzunları üstünlük təşkil edib. 2024/2025-ci tədris ilində bu rəqəm BDU məzunlarının xeyrinə dəyişib.
Ötən il fakültə alimləri tərəfindən 55 elmi məqalə dərc olunub. Onlardan 11-i “Web of science”, 3-ü “Scopus” bazasında indekslənən jurnalların payına düşür.

https://innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_d18715c11d8df8fcaa39858f1_o.jpg
В 2024/2025 учебном году увеличилось количество студентов, принятых на специальности «Геология и геофизическая инженерия», «Горная инженерия» и «Мелиоративная инженерия» геологического факультета Бакинского государственного университета (БГУ).
В настоящее время на факультете обучается 721 студент. За последние 3 учебных года в магистратуре факультета увеличилось количество мест госзаказа. В 2024/2025 учебном году этот показатель составил 95 процентов. В предыдущие учебные годы при поступлении в магистратуру факультета преобладали выпускники других вузов. В 2024/2025 учебном году этот показатель изменился в пользу выпускников БГУ.
В прошлом году учеными факультета опубликовано 55 научных статей. Из них 11 в журналах базы данных Web of Science, а 3 - базы данных Scopus.