https://www.innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_f4ad84040a693ce8d0a72c03e_o.jpg
Somali Neft və mineral ehtiyatlar naziri cənab Dahir Shire Mohamedin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) olub.
Görüşdə SOCAR-ın vitse-prezidenti Ziba xanım Mustafayeva, BANM rektoru Elmar Qasımov, SOCAR-ın vitse-prezidentinin müşaviri Səbinə xanım Kərimova, eləcə də BANM heyəti iştirak edib.
Ziba xanım Mustafayeva BANM-ın fəaliyyətindən, Ali Məktəbin əldə etdiyi yüksək nailiyyətlərdən bəhs edib. O, eyni zamanda, ali məktəbin beynəlxalq əlaqələrinin genişləndiyini, xarici tələbələrin sayının ilbəil artdığını və Somali tələbələri üçün də burada geniş imkanların mövcud olduğunu vurğulayıb.
Qeyd olunub ki, SOCAR Somalidən olan tələbələr üçün 3 təqaüd yeri ayırıb.
BANM-ın sənaye ilə sıx əməkdaşlıq etdiyini bildirən vitse-prezident, tələbələrin təcrübə proqramları və elmi araşdırmalar sahəsində əldə etdiyi uğurların onların gələcək karyerasına mühüm töhfə verdiyini diqqətə çatdırıb.
Görüşdə BANM və Somali nümayəndələri arasında potensial əməkdaşlıq imkanlarının genişləndirilməsi istiqamətində fikir mübadiləsi aparılıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_f4ad84040a693ce8d0a72c03e_o.jpg
A delegation led by Minister of Petroleum and Mineral Resources of Somalia, Mr. Dahir Shire Mohamed, visited the Baku Higher Oil School (BHOS) of SOCAR.
During a meeting with the Minister, which was attended by SOCAR Vice President Ziba Mustafayeva, BHOS Rector Elmar Gasimov, SOCAR Vice President Advisor Sabina Karimova, and BHOS staff, Ziba Mustafayeva spoke about the activities and achievements of Baku Higher Oil School.
She emphasized that the university’s international relations are expanding, the number of foreign students is increasing every year, and that BHOS provides ample opportunities for Somali students.
It was noted that SOCAR allocated 3 scholarship places for students from Somalia.
"BHOS closely cooperates with industrial enterprises, where students successfully complete internships and engage in scientific research. All this will have a positive impact on their future careers," the Vice President noted.