https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_702a5583ef8afcbf279af5de1_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov ilə Türkiyə Respublikasının milli müdafiə naziri cənab Hulusi Akar arasında növbəti dəfə telefon danışığı olub.
General-polkovnik Z.Həsənov həmkarını Azərbaycan-Ermənistan dövlət sərhədində mövcud əməliyyat şəraiti barədə ətraflı məlumatlandırıb və Ermənistan silahlı qüvvələrinin bütün təxribatlarının qarşısının qətiyyətlə alındığını bildirib.
Cənab H.Akar öz növbəsində Türkiyə silahlı qüvvələrinin daima Azərbaycan Ordusuna mənəvi dəstək olduğunu vurğulayıb.
Telefon danışığı zamanı Azərbaycan-Ermənistan dövlət sərhədində yaranmış vəziyyətlə bağlı ətraflı fikir mübadiləsi aparılıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_702a5583ef8afcbf279af5de1_o.jpg
Состоялся очередной телефонный разговор между министром обороны Азербайджанской Республики генерал-полковником Закиром Гасановым и министром национальной обороны Турецкой Республики господином Хулуси Акаром.
Генерал-полковник З.Гасанов подробно проинформировал коллегу о текущей оперативной обстановке на азербайджано-армянской государственной границе и отметил, что все провокации армянских вооруженных сил были решительно пресечены.
Господин Х.Акар в свою очередь подчеркнул, что Вооруженные силы Турции всегда оказывают моральную поддержку Азербайджанской Армии.
В ходе телефонного разговора состоялся обстоятельный обмен мнениями по сложившейся обстановке на азербайджано-армянской государственной границе.