https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_702a5583ef8afcbf279af5de1_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov ilə Türkiyə Respublikasının milli müdafiə naziri cənab Hulusi Akar arasında növbəti dəfə telefon danışığı olub.
General-polkovnik Z.Həsənov həmkarını Azərbaycan-Ermənistan dövlət sərhədində mövcud əməliyyat şəraiti barədə ətraflı məlumatlandırıb və Ermənistan silahlı qüvvələrinin bütün təxribatlarının qarşısının qətiyyətlə alındığını bildirib.
Cənab H.Akar öz növbəsində Türkiyə silahlı qüvvələrinin daima Azərbaycan Ordusuna mənəvi dəstək olduğunu vurğulayıb.
Telefon danışığı zamanı Azərbaycan-Ermənistan dövlət sərhədində yaranmış vəziyyətlə bağlı ətraflı fikir mübadiləsi aparılıb.

https://innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_702a5583ef8afcbf279af5de1_o.jpg
The next telephone conversation took place between the Minister of Defense of the Republic of Azerbaijan, Colonel General Zakir Hasanov and the Minister of National Defense of the Republic of Türkiye, Mr. Hulusi Akar.
Colonel General Z. Hasanov informed his colleague in detail about the current operational situation on the Azerbaijani-Armenian state border and noted that all provocations committed by the Armenian armed forces were resolutely suppressed.
In his turn, Mr. H. Akar emphasized that the Turkish Armed Forces always provide moral support to the Azerbaijan Army.
During the telephone conversation, a detailed exchange of views on the situation on the Azerbaijani-Armenian state border was held.