https://www.innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_70ad7748583e544b98a382978_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Karyera və məzunlarla iş Mərkəzinin və “Bakcell” şirkətinin birgə təşkilatçılığı ilə tələbələr üçün infosessiya təşkil edilib.
İnfosessiyanın keçirilməsində məqsəd tələbələri şirkətin təcrübə proqramı haqqında məlumatlandırmaq, onları bu prosesdə aktiv iştiraka təşviq etmək, gənc mütəxəssislərin karyera inkişafına dəstək olmaqdır.
“Bakcell”in Satış departamentinin rəhbəri Anar Verdiyev bildirib ki, Təhsilin İnkişaf Fondu ilə “Bakcell” arasında bağlanmış əməkdaşlıq müqaviləsinə əsasən, tələbələrə 5GB həcmində internet paketinin verilməsi, həmçinin universitetlərdə təcrübə proqramları haqqında təbliğat fəaliyyətinin genişləndirilməsi nəzərdə tutulub. Tələbələrə təcrübə proqramının şərtləri, müraciət qaydaları və seçim meyarları haqqında geniş təqdimat edilib. Həmçinin bu proqramın onların peşəkar bacarıqlarının inkişafında oynadığı rol, praktiki biliklər qazanmaq imkanları və gələcək karyera perspektivləri barədə ətraflı izah verilib.

В БГУ прошла информационная сессия для студентов В БГУ прошла информационная сессия для студентов
Для студентов организована информационная сессия совместно Центром карьеры и выпускников Бакинского государственного университета (БГУ) и компанией Bakcell.
Цель сессии — проинформировать студентов о программе стажировок компании, побудить их к активному участию в этом процессе, а также поддержать карьерный рост молодых специалистов.
Руководитель отдела продаж компании Bakcell Анар Вердиев сообщил, что согласно соглашению, подписанному между Фондом развития образования и Bakcell, студентам предоставляется пакет интернета объемом 5 ГБ и расширяется реклама программ стажировок в университетах. Студентам предоставлена информация об условиях, правилах подачи заявок и критериях отбора для участия в программе стажировки. Им также объяснили роль этой программы в развитии их навыков, возможности получения практических знаний и перспективы будущей карьеры.