https://www.innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_b91330505000f85a4d4973ca8_o.jpg
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) məzunları əldə etdikləri yüksək keyfiyyətli təhsil və zəngin təcrübələri ilə həm ölkə daxilində, həm də beynəlxalq miqyasda önəmli şirkətlərdə fəaliyyət göstərirlər.
Məzunlar öz bacarıq və bilikləri ilə Azərbaycanın iqtisadi inkişafına böyük töhfələr verərək, dünya miqyasında tanınan transmilli şirkətlərdə mühüm vəzifələrdə çalışaraq ölkəmizin beynəlxalq biznes aləmindəki mövqeyini gücləndirirlər.
Onlardan biri də Bakı Ali Neft Məktəbinin MBA məzunu Ülkər Ağahüseynovadır.
Ülkər 2019-cu ildə Kimya mühəndisliyi ixtisasını bitirib. Eyni il 98 bal toplayaraq BANM-ın MBA proqramına qəbul olub.
2021-ci ildə Biznesin təşkili və idarə edilməsi ixtisası üzrə MBA diplomunu əldə edən Ülkər, həmçinin Cenevrə Biznes Məktəbi ilə birgə həyata keçirilən ikili diplom proqramını da uğurla tamamlayıb.
Ülkər, GBS Oil & Gas Management sahəsində geniş təcrübəyə malikdir. Hazırda bp şirkətində Korroziya və materiallar mühəndisi kimi fəaliyyət göstərir. Bundan əvvəl isə Halliburton şirkətində iki il boyunca Quyu tamamlanması mühəndisi vəzifəsində çalışıb.

Graduates of Baku Higher Oil School (BHOS) of SOCAR, who possess high-quality knowledge and extensive experience, work in large companies both within the country and abroad.
Graduates make a great contribution to the economic development of Azerbaijan using their skills and knowledge. They work in important positions at world-famous transnational companies, strengthening the position of our country in the international business world.
One of them is Ulker Agahuseynova, a graduate of the MBA program of Baku Higher Oil School.
Ulker graduated from BHOS in 2019 with a degree in Chemical Engineering. That same year, she was admitted to BHOS’s MBA program with a score of 98.
In 2021, Ulker completed the MBA program with a degree in Business Organization and Management.  She also completed the dual degree program of Geneva Business School.
Ulker has extensive experience in oil and gas management. She currently works as a Corrosion and Materials Engineer at BP. Prior to that, Ulker worked for two years as a Well Completion Engineer at Halliburton.