https://www.innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_b91330505000f85a4d4973ca8_o.jpg
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) məzunları əldə etdikləri yüksək keyfiyyətli təhsil və zəngin təcrübələri ilə həm ölkə daxilində, həm də beynəlxalq miqyasda önəmli şirkətlərdə fəaliyyət göstərirlər.
Məzunlar öz bacarıq və bilikləri ilə Azərbaycanın iqtisadi inkişafına böyük töhfələr verərək, dünya miqyasında tanınan transmilli şirkətlərdə mühüm vəzifələrdə çalışaraq ölkəmizin beynəlxalq biznes aləmindəki mövqeyini gücləndirirlər.
Onlardan biri də Bakı Ali Neft Məktəbinin MBA məzunu Ülkər Ağahüseynovadır.
Ülkər 2019-cu ildə Kimya mühəndisliyi ixtisasını bitirib. Eyni il 98 bal toplayaraq BANM-ın MBA proqramına qəbul olub.
2021-ci ildə Biznesin təşkili və idarə edilməsi ixtisası üzrə MBA diplomunu əldə edən Ülkər, həmçinin Cenevrə Biznes Məktəbi ilə birgə həyata keçirilən ikili diplom proqramını da uğurla tamamlayıb.
Ülkər, GBS Oil & Gas Management sahəsində geniş təcrübəyə malikdir. Hazırda bp şirkətində Korroziya və materiallar mühəndisi kimi fəaliyyət göstərir. Bundan əvvəl isə Halliburton şirkətində iki il boyunca Quyu tamamlanması mühəndisi vəzifəsində çalışıb.

Еще один выпускник программы MBA БВШН, работающий в BP Еще один выпускник программы MBA БВШН, работающий в BP
Выпускники Бакинской высшей школы нефти (БВШН) SOCAR, имеющие качественное образование и богатый опыт, работают в крупных компаниях как внутри страны, так и за рубежом.
Выпускники вносят большой вклад в экономическое развитие Азербайджана, используя свои навыки и знания. Они работают на важных должностях во всемирно известных транснациональных компаниях, укрепляя позиции нашей страны в международном деловом мире.
Одна из них — Улькер Агагусейнова, выпускница программы MBA Бакинской высшей школы нефти.
Улькер окончила БВШН в 2019 году по специальности «Химическая инженерия». В том же году она была зачислена на программу MBA БВШН, набрав 98 баллов.
Улькер, получившая диплом MBA  по специальности «Организация и управление бизнесом» в 2021 году, также успешно завершила программу двойного диплома в Женевской школе бизнеса.
Улькер имеет большой опыт работы в сфере управления нефтью и газом. В настоящее время она работает инженером по коррозии и материалам в компании BP. До этого Улькер два года работала инженером по заканчиванию скважин в компании Halliburton.