https://www.innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_222365d4bc1928541323556f4_o.jpg
Gənclər Fondunun dəstəyi və Azərbaycan Respublikası Gənclər Təşkilatları Milli Şurasının (NAYORA) təşkilatçılığı ilə Xocalı faciəsinin 33-cü ildönümü ilə əlaqədar keçirilən “Xocalı həqiqətləri rəqəmsal sənətdə” mövzusunda fotomüsabiqə başa çatıb.
Müsabiqənin məqsədi Xocalı faciəsinin dərin emosional təsirini sənət vasitəsilə ifadə etmək, tarixi həqiqətləri innovativ yolla yeni nəsillərə ötürmək və vizual sənətin gücü ilə beynəlxalq ictimaiyyətə çatdırmaqdır.
Münsiflər heyətinin qərarına əsasən, Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Jurnalistika fakültəsinin III kurs tələbəsi Nahid Xəlilovun işi müsabiqədə I yerə layiq görülüb.

https://innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_222365d4bc1928541323556f4_o.jpg
Завершился фотоконкурс «Ходжалинские реалии в цифровом искусстве», проводимый при поддержке Фонда молодежи и организованный Национальным советом молодежных организаций Азербайджанской Республики по случаю 33-й годовщины Ходжалинской трагедии.
Цель конкурса — выразить эмоциональное воздействие Ходжалинской трагедии посредством искусства, передать историческую правду новым поколениям инновационным способом и донести ее до международного сообщества посредством силы визуального искусства.
По решению жюри работа студента факультета журналистики Бакинского государственного университета (БГУ) Нахида Халилова заняла первое место в конкурсе.