https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_7216434c31c63fbd22fed251e_o.jpg
Sentyabrın 14-də Müdafiə Nazirliyinin Beynəlxalq Hərbi Əməkdaşlıq İdarəsində ölkəmizdə akkreditə olunmuş xarici ölkələrin hərbi attaşeləri üçün mövcud vəziyyətlə bağlı növbəti brifinq keçirilib.
İdarə rəisi general-mayor Hüseyn Mahmudov xarici ölkələrin hərbi nümayəndələrinə Ermənistan silahlı qüvvələrinin Daşkəsən, Kəlbəcər, Laçın və Zəngilan istiqamətlərində törətdiyi genişmiqyaslı təxribatların cari vəziyyəti ilə bağlı məlumatlar verib.
Qeyd olunub ki, qarşı tərəf müxtəlif çaplı silahlardan və artilleriya qurğularından istifadə edərək bölmələrimizin yerləşdiyi mövqeləri və mülki infrastrukturu atəşə tutub. Azərbaycan Ordusunun bölmələrinin zəruri cavab tədbirləri nəticəsində genişmiqyaslı təxribatın qarşısı qətiyyətlə alınıb.
General-mayor H.Mahmudov brifinq zamanı xüsusilə vurğulayıb ki, Azərbaycan tərəfi 10 noyabr 2020-ci ildə Azərbaycan, Rusiya və Ermənistan rəhbərliyinin iştirakı ilə imzalanan üçtərəfli bəyanata sadiqdir və törədilən təxribat nəticəsində yaranan gərginlik, qarşıdurma və itkilərə görə bütün məsuliyyət Ermənistanın hərbi-siyasi rəhbərliyinin üzərinə düşür.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_7216434c31c63fbd22fed251e_o.jpg
On September 14, the next briefing on the current situation was held for military attachés of foreign countries accredited to Azerbaijan. The International Military Cooperation Department of the Ministry of Defense hosted the briefing.
Chief of the Department, Major General Huseyn Mahmudov, informed the foreign countries’ military representatives about the current state of the large-scale provocation committed by the Armenian armed forces in the Dashkasan, Kalbajar, Lachin and Zangilan directions.
It was noted that the opposing side using various caliber weapons and artillery pieces subjected to fire the positions of the Azerbaijan Army Units and civil infrastructure. The large-scale provocation was resolutely suppressed as a result of the necessary retaliatory measures taken by the Azerbaijan Army Units.
During the briefing, Major General H. Mahmudov emphasized that the Azerbaijani side complies with the obligations of the trilateral statement signed by the leaders of Azerbaijan, Russia, and Armenia on November 10, 2020, and noticed that the Armenian military-political leadership bears the entire responsibility for the tension, confrontation, and losses caused by the large-scale provocation.