https://www.innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_8095b1af1f80428fa902e4ebc_o.jpg
Nigar Arpadarainin sədrliyi ilə Azərbaycan Milli Antidopinq Agentliyinin (AMADA) Müşahidə Şurasının 2025-ci ildə ilk iclası keçirilib.
İclasda Müşahidə Şurasının 2025-ci il üzrə Yol Xəritəsi müzakirə olunub. Sənəd AMADA-nın strateji inkişaf istiqamətlərini müəyyənləşdirir və dopinqlə mübarizənin gücləndirilməsinə yönəlmiş əsas tədbirləri əhatə edir.
AMADA-nın icraçı direktoru Təhminə Tağı-zadə ötən ilin əhatə olunduğu təqdimatla çıxış etdikdən sonra 2024-cü ilin nəticələri, strategiya üzrə məqsədlər və maliyyə məsələləri ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
AMADA şəffaflıq və keyfiyyətə nəzarət üzrə beynəlxalq standartları tətbiq etmək, Azərbaycanda və dünyada idmanın inkişafına töhfə vermək, təmiz idmanı təşviq etmək öhdəliyinə sadiqdir və bu sahədə fəaliyyətini davam etdirəcəkdir.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_8095b1af1f80428fa902e4ebc_o.jpg
Under the chairmanship of Nigar Arpadarai, the Supervisory Board of the Azerbaijan National Anti-Doping Agency (AMADA) held its first meeting of 2025.
The meeting focused on discussing the Supervisory Board’s 2025 Roadmap, which outlines AMADA’s strategic development priorities and key initiatives aimed at strengthening the fight against doping.
Following a presentation by AMADA's Executive Director, Dr. Tahmina Tagi-zada, reviewing the past year, participants engaged in a discussion on the 2024 performance outcomes, strategic objectives, and financial matters.
AMADA remains committed to upholding international standards of transparency and quality control, contributing to the advancement of sport in Azerbaijan and globally, and promoting clean sport through its ongoing initiatives.