https://www.innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_d04087d39c5ce2848070656a2_o.jpg
Almaniya Azərbaycanlıları Alyansının növbəti toplantısı Almaniyanın paytaxtı Berlində şəhərində keçirilib və toplantında Alyansın İdarə Heyətinin yeni tərkibi təsdiqlənib. Almaniyadakı Azərbaycan diasporunun fəal üzvlərindən olan, Köln Azərbaycan Evinin həmtəsisçisi Altay Rüstəmli İdarə Heyətinin yeni sədri seçilib.
Daha sonra Alyansın İdarə Heyəti yeni tərkibin ilk toplantısını təşkil edib. Toplantıda Alyansın keçdiyi yol, həyata keçirilən layihələr müzakirə edilib, təşkilatın fəaliyyəti yüksək qiymətləndirilib, perspektivlə bağlı geniş fikir mübadiləsi aparılıb.
Alyansın İdarə Heyətinin yeni və köhnə tərkibinə daxil olan soydaşlarımız Azərbaycan diasporunun fəaliyyətinə göstərdiyi qayğıya və sistemli dəstəyə görə Prezident İlham Əliyevə təşəkkürlərini bildiriblər. Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin təşkilatın fəaliyyətini daim diqqət mərkəzində saxladığı ifadə edilib.
Almaniya Azərbaycanlıları Alyansı İdarə Heyətinin yeni sədri Altay Rüstəmli 2009-cu ildən Almaniyada yaşayır və bu ölkədəki Azərbaycan diasporunun fəal üzvlərindəndir. Soydaşımız Azərbaycan həqiqətlərinin dünya ictimaiyyətinə çatdırılmasında fəal iştirak edir, Qarabağın bərpası prosesinə töhfə verir.
Qeyd edək ki, Almaniya Almaniya Azərbaycanlıları Alyansı 2018-ci ilin sentyabr ayında Berlin şəhərində yaşayan soydaşlarımızın təşkilatlanması və diaspor təşkilatlarının fəaliyyətinin əlaqələndirilməsi məqsədilə təsis edilib.

Aльянс азербайджанцев Германии собрался в новом составе
Aльянс азербайджанцев Германии собрался в новом составе Aльянс азербайджанцев Германии собрался в новом составе
Очередное заседание Aльянса азербайджанцев Германии состоялось в столице Германии Берлине, на заседании был утвержден новый состав правления альянса. Новым председателем правления избран один из активных членов азербайджанской диаспоры в Германии, соучредитель Дома Азербайджана в Кельне Алтай Рустамли.
Затем было организовано первое заседание нового состава правления альянса. На мероприятии состоялось обсуждение пройденного альянсом пути, реализованных проектов, деятельность организации получила высокую оценку, был проведен широкий обмен мнениями о перспективах.
Наши соотечественники, входящие в новый и старый состав правления альянса, выразили Президенту Ильхаму Алиеву признательность за заботу о деятельности азербайджанской диаспоры и систематическую поддержку. Было отмечено, что работа организации постоянно находится в центре внимания Государственного комитета по работе с диаспорой.
Новый председатель правления Aльянса азербайджанцев Германии Алтай Рустамли с 2009 года живет в Германии и является одним из активных членов азербайджанской диаспоры в этой стране. Наш соотечественник активно участвует в доведении азербайджанских реалий до мировой общественности, вносит вклад в процесс восстановления Карабаха.
Отметим, что Aльянс азербайджанцев Германии был учрежден в сентябре 2018 года с целью организационного становления проживающих в Берлине наших соотечественников и координации деятельности диаспорских организаций.