https://www.innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_ee1a2c3287dedbfd0e5783384_o.jpg
Yeni nəsil ödəniş həlli vasitəsilə Azərbaycanın mədəni irsini təbliğ etməyi hədəfləyən xüsusi akart dizaynları artıq “Bakı Metropoliteni” QSC-nin “Sahil” stansiyasında sərgilənir. Tanınmış rəssamlarımız – Səttar Bəhlulzadə, Vəcihə Səmədova, Tahir Salahov, Mikayıl Abdullayev, Əyub Məmmədov, Rasim Babayev və digər incəsənət xadimlərinin sevilən əsərlərini özündə əks etdirən bu eksklüziv akart kolleksiyası Azərbaycan mədəniyyətinin görkəmli nümunələrini daha geniş auditoriyaya təqdim edir.
Bu unikal dizaynlar “A-Solutions” MMC Elektron Pul Təşkilatı, “Visa” və Milli İncəsənət Muzeyinin birgə əməkdaşlığı çərçivəsində hazırlanaraq 2024-cü ilin dekabr ayında ictimaiyyətə təqdim edilib. Hazırda 30 rəqəmsal kart dizaynı istifadəyə verilib, daha 15 əsərin kartlar üzərində əks etdirilməsi planlaşdırılır. Yeni kolleksiyaya Azərbaycan rəssamlarının “Novruz”, “Ramazan” və “Yaz” mövzularında əsərləri də daxil ediləcək.
Hər bir “akart” istifadəçisi bu yeni dizaynları tamamilə ödənişsiz əldə edə bilər. Seçiminizi “akart” mobil tətbiqi vasitəsilə edərək milli incəsənətimizi təcəssüm etdirən innovativ kartlara sahib olun!
“akart”ı “A-Solutions” Elektron Pul Təşkilatı istifadəyə verib. 16 may 2024-cü il tarixində Azərbaycan Mərkəzi Bankından lisenziya almış ilk elektron pul təşkilatı olan “A-Solutions” “Azercell Telekom” MMC-nin törəmə şirkəti olaraq yeni nəsil maliyyə həlləri təklif edir və nağdsız hesablaşmalara çıxışı olmayan insanlar üçün bu xidmətlərin əlçatanlığını artırmağı hədəfləyir.

https://innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_ee1a2c3287dedbfd0e5783384_o.jpg
Уникальные дизайны akart, созданные для популяризации культурного наследия Азербайджана посредством передового финансового решения, теперь представлены на станции «Сахиль» Бакинского метрополитена. В рамках эксклюзивной коллекции пассажиры метро могут увидеть выдающиеся образцы азербайджанской культуры, включая работы Саттара Бахлулзаде, Ваджии Самедовой, Таира Салахова, Микаила Абдуллаева, Эйюба Мамедова, Расима Бабаева и других известных художников.
Проект реализован в сотрудничестве ООО A-Solutions Elektron Pul Təşkilatı, компании Visa и Азербайджанского национального музея искусств. Первая коллекция цифровых карт была представлена широкой аудитории в декабре 2024 года и включала 30 художественных дизайнов. В ближайшее время коллекция пополнится еще 15 произведениями искусства, среди которых работы азербайджанских художников, посвященные таким темам, как «Новруз», «Рамазан» и «Лето».
Каждый пользователь akart может заказать карты с новыми вариантами дизайна совершенно бесплатно. Сделайте свой выбор через мобильное приложение akart и получите инновационные карты, олицетворяющие наше национальное искусство!
Отметим, что современное финансовое решение akart представлено компанией ООО A-Solutions Elektron Pul Təşkilatı – первой лицензированной электронной денежной организацией, зарегистрированной Центральным банком Азербайджанской Республики 16 мая 2024 года. ООО A-Solutions Elektron Pul Təşkilatı, являющаяся дочерней компанией ООО Azercell Telekom, стремится сделать безналичные платежи доступными для всех, включая клиентов с ограниченным доступом к традиционным банковским услугам.