https://www.innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_ee1a2c3287dedbfd0e5783384_o.jpg
Yeni nəsil ödəniş həlli vasitəsilə Azərbaycanın mədəni irsini təbliğ etməyi hədəfləyən xüsusi akart dizaynları artıq “Bakı Metropoliteni” QSC-nin “Sahil” stansiyasında sərgilənir. Tanınmış rəssamlarımız – Səttar Bəhlulzadə, Vəcihə Səmədova, Tahir Salahov, Mikayıl Abdullayev, Əyub Məmmədov, Rasim Babayev və digər incəsənət xadimlərinin sevilən əsərlərini özündə əks etdirən bu eksklüziv akart kolleksiyası Azərbaycan mədəniyyətinin görkəmli nümunələrini daha geniş auditoriyaya təqdim edir.
Bu unikal dizaynlar “A-Solutions” MMC Elektron Pul Təşkilatı, “Visa” və Milli İncəsənət Muzeyinin birgə əməkdaşlığı çərçivəsində hazırlanaraq 2024-cü ilin dekabr ayında ictimaiyyətə təqdim edilib. Hazırda 30 rəqəmsal kart dizaynı istifadəyə verilib, daha 15 əsərin kartlar üzərində əks etdirilməsi planlaşdırılır. Yeni kolleksiyaya Azərbaycan rəssamlarının “Novruz”, “Ramazan” və “Yaz” mövzularında əsərləri də daxil ediləcək.
Hər bir “akart” istifadəçisi bu yeni dizaynları tamamilə ödənişsiz əldə edə bilər. Seçiminizi “akart” mobil tətbiqi vasitəsilə edərək milli incəsənətimizi təcəssüm etdirən innovativ kartlara sahib olun!
“akart”ı “A-Solutions” Elektron Pul Təşkilatı istifadəyə verib. 16 may 2024-cü il tarixində Azərbaycan Mərkəzi Bankından lisenziya almış ilk elektron pul təşkilatı olan “A-Solutions” “Azercell Telekom” MMC-nin törəmə şirkəti olaraq yeni nəsil maliyyə həlləri təklif edir və nağdsız hesablaşmalara çıxışı olmayan insanlar üçün bu xidmətlərin əlçatanlığını artırmağı hədəfləyir.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_ee1a2c3287dedbfd0e5783384_o.jpg
akart continues promoting Azerbaijan’s rich cultural heritage through modern financial technologies with its exclusive collection, now showcased at Sahil station of the Baku Metro. Passengers can explore remarkable examples of Azerbaijani art, featuring works by renowned artists such as Sattar Bahlulzade, Vajiya Samedova, Tahir Salahov, Mikayil Abdullayev, Eyyub Mammadov, Rasim Babayev, and others.
The project was implemented in collaboration between A-Solutions Elektron Pul Təşkilatı LLC, Visa and the Azerbaijan National Museum of Art. The first collection of digital cards was introduced in December 2024, featuring 30 distinctive artistic designs. Soon, the collection will be enriched with 15 more works of Azerbaijani artists depicting to Novruz and Ramadan festivities as well as paintings dedicated to summer season.
Subscribers can obtain any of these exclusive card covers completely free of charge. Make your choice and enjoy a financial experience enriched by art!
The modern financial solution akart is provided by A-Solutions Electronic Money Organization - licensed by the Central Bank of the Republic of Azerbaijan on May 16, 2024 as the first electronic money organization. A-Solutions, a subsidiary of “Azercell Telecom” LLC, aims to make cashless payments accessible to everyone, including the unbanked population.