https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_82282b52e70c7633cd70c82ad_o.jpg
ARDNF rəhbərliyi Azərbaycana səfəri çərçivəsində Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankının (AYİB) Prezidenti xanım Odile Renaud-Basson və geniş tərkibli nümayəndə heyəti ilə görüş keçirib.
İşgüzar görüş çərçivəsində Fondun gerçəkləşdirdiyi investisiya siyasəti və investisiya portfelinin başlıca istiqamətləri, ölkədə makro-iqtisadi sabitliyin təmin olunmasında Fondun rolu barədə AYİB-in nümayəndə heyətinə geniş məlumat verilib.
ARDNF-nin İcraçı Direktoru İsrafil Məmmədov öz çıxışında Azərbaycan Respublikasının 2022-2026-cı illəri əhatə edən Sosial-iqtisadi İnkişaf Strategiyasının əsas hədəflərindən bəhs edərkən, ölkədə fəaliyyət göstərən beynəlxalq maliyyə təşkilatları ilə bu istiqamətdə davamlı əməkdaşlığın əhəmiyyətini vurğulayıb. O, AYİB-in ölkə iqtisadiyyatının diversifikasiyası yolunda maliyyələşdirdiyi orta və uzun müddətli layihələri yüksək qiymətləndirib.
Görüş zamanı xanım Odile Renaud-Basson təmsil etdiyi təşkilatın Azərbaycandakı gələcək fəaliyyət planları və qurumlar arasında potensial əməkdaşlıq istiqamətləri barədə fikirlərini səsləndirib.

https://innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_82282b52e70c7633cd70c82ad_o.jpg
The SOFAZ top management welcomed the President of the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD), Ms. Odile Renaud-Basson, and a delegation within the framework of her visit to Azerbaijan.
Over the business meeting, the EBRD delegation was provided with an overview on the role of the Fund in ensuring macroeconomic stability in the country and introduced to its investment policy and the main directions of its investment portfolio.
In his speech, SOFAZ CEO Mr. Israfil Mammadov mentioned the main goals of Azerbaijan's 2022-2026 Socio-Economic Development Strategy and emphasized the importance of continued cooperation in this field with the international financial organizations operating in the country. He acknowledged the impact of medium and long-term projects financed by the EBRD to diversify the country's economy.
During the meeting, Ms. Odile Renaud-Basson expressed her views on the future activities of the multilateral institution directed by her and the potential directions for collaboration with SOFAZ.