https://www.innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_264dda6b6bf02007d4f6d11d3_o.jpg
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi və Qazaxıstanın Türküstan vilayətində fəaliyyət göstərən “Qarabağ” Azərbaycan Etnomədəni Birliyinin təşkilatçılığı ilə Qazaxıstan Xalqları Assambleyasının 30 illik yubileyi münasibətilə Sayram rayonunda “Qızıl körpü” adlı bayram tədbiri keçirilib.
Rayon icra hakimiyyətinin başçısının müavini Madiyar Əlipov, Türküstan vilayətinin Sosial İnkişaf İdarəsinin tabeliyindəki “İctimai müqavilə” müəssisəsinin müdiri Elmira Canqaziyeva, Qazaxıstan Respublikasının jurnalisti və ictimai xadimi, Rusiya Beynəlxalq Ekologiya Elmləri və Bioresurslar Akademiyasının müxbir üzvü, Qazaxıstan və Azərbaycan Jurnalistlər İttifaqlarının üzvü, Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin fəxri üzvü Nasiha Kumarqızı öz çıxışlarında ictimaiyyəti bayram münasibətilə təbrik ediblər və ən xoş arzularını çatdırıblar.
Birliyin rəhbəri Ramilə Mustafayeva çıxışında Azərbaycan və Qazaxıstan xalqlarının qardaşlığından danışıb.
Tədbirdə Azərbaycanın mədəniyyəti və adət-ənənələri haqqında sərgi nümayiş olunub. Bayram Azərbaycan və Qazaxıstan mədəniyyətinin məşhur mahnılarının səslənməsi ilə davam edib.

https://innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_264dda6b6bf02007d4f6d11d3_o.jpg
The festive event titled “Golden Bridge” on the occasion of the 30th anniversary of the Assembly of the People of Kazakhstan was held in Sayram district. The event was organized by the "Karabakh" Azerbaijan Ethnocultural Union, operating in the Turkestan province of Kazakhstan, with the support of the State Committee on Work with Diaspora.
In their speech, deputy head of the district executive power Madiyar Alipov, Head of the enterprise “public contract " under the Department of Social Development of the Turkestan region Elmira Jangaziyeva, the journalist and public figure of the Republic of Kazakhstan, corresponding member of the Russian International Academy of Ecological Sciences and Bioresources, member of Journalists' Unions of Kazakhstan and Azerbaijan, honorary member of Azerbaijan Writers Union Nasiha Kumargizi congratulated the public on the occasion of the holiday, and conveyed their best wishes in their speech.
The head of the union Ramila Mustafayeva spoke about the brotherhood of the peoples of Azerbaijan and Kazakhstan in her speech.
At the event, the exhibition was shown about the culture and traditions of Azerbaijan. The celebration continued with the performance of famous songs from of Azerbaijani and Kazakh culture.