https://www.innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_b82b3dd565c5a2c464cd5a7e0_o.jpg
Ölkənin aparıcı ali təhsil müəssisələrinin tələbələrini bir araya gətirən 21-ci Azərbaycan Biznes Keys Yarışmasına (ABCC) start verilib. Birbank-ın da sponsor olduğu layihə ABŞ Təhsilli Azərbaycanlı Məzunlar İctimai Birliyinin (AAA) təşkilatçılığı ilə keçirilir. Layihənin əsas məqsədi gənclərin maliyyə, marketinq, hesabat, texnologiya və idarəetmə sahələrində praktiki bacarıqlarını inkişaf etdirməkdir. Yarışma iştirakçıları həmçinin mütəxəssislərlə tanış olmaq və karyera imkanlarını genişləndirmək fürsəti də qazanırlar. Belə ki, iştirakçılar real biznes problemləri üzərində işləyərək analitik və strateji düşünmə bacarıqlarını inkişaf etdirirlər. Sonda komandalar problemlərin həlli üçün strategiyalar hazırlayaraq, təkliflərini mütəxəssislərdən ibarət münsiflər heyətinə təqdim edirlər. Sessiyalarına fevral ayından etibarən başlanan layihə aprel ayında qaliblərin elan edilməsi ilə başa çatacaq.
2002-ci ildən etibarən ənənəvi olaraq keçirilən layihədə bu vaxta qədər 2000-dən çox tələbə iştirak edib. Yarışmada istifadə olunan biznes problemləri Harvard Biznes Məktəbindən rəsmi olaraq təmin edilir.
Yarışma çərçivəsində 20 iştirakçı Birbank-ın ofisində keçirilən xüsusi sessiyada iştirak edib. Burada bankın peşəkar mütəxəssisləri tərəfindən tələbələrə bank sektorunda innovativ həllər, biznes strategiyaları və maliyyə idarəçiliyi mövzusunda biliklər təqdim olunub.
Qeyd edək ki, Birbank təkcə maliyyə xidmətləri sahəsində deyil, həm də gənclərin bilik və bacarıqlarını inkişaf etdirməyə yönəlmiş layihələrə dəstək olmaqla cəmiyyətə töhfə verməyə çalışır. Bank peşəkar inkişaf imkanları yaratmaqla gənclərin əmək bazarına daha hazırlıqlı daxil olmasına kömək edir. Azərbaycan Biznes Keys Yarışması da bu missiyanın bir hissəsi kimi, gənclərə biznes dünyasında rəqabətqabiliyyətli olmaq üçün real təcrübə qazanmaq imkanı yaradır.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_b82b3dd565c5a2c464cd5a7e0_o.jpg
The 21st Azerbaijan Business Case Competition (ABCC), bringing together students from the country's leading universities, has officially started. The project, with Birbank as one of the sponsors, is organized by the US-Educated Azerbaijani Alumni Association (AAA). The competition aims to develop young talents’ practical skills in finance, marketing, accounting, technology, and management. Participants also have the opportunity to connect with industry professionals and expand their career prospects. By working on real-life business challenges, they enhance their analytical and strategic thinking abilities. In the final stage, teams formulate solutions and present their strategies to a panel of experts. The competition, which started its sessions in February, will conclude in April with the announcement of the winners.
Since its launch in 2002, more than 2,000 students have taken part in this well-established initiative. The business cases used in the competition are officially provided by Harvard Business School.
As part of the competition, 20 participants attended a special session at Birbank’s head office, where the bank’s professionals shared insights into innovative banking solutions, business strategies, and financial management.
Birbank is committed not only to providing financial services but also to supporting initiatives that contribute to the professional and personal development of young people. By creating opportunities for professional growth, the bank helps young professionals enter the job market better prepared. ABCC is part of this mission, providing students with valuable real-world experience to enhance their competitiveness in the business sector.