https://www.innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_0d2c247d389b8956dcb4f0278_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Filologiya fakültəsinin İngilis dili (təbiət fakültələri üzrə) kafedrasının baş müəllimi İlham Baxış oğlu Əliyev vəfat edib.
İlham Baxış oğlu Əliyev 1962-ci ildə Mingəçevir şəhərində anadan olub. 1969-1979-cu illərdə Mingəçevir şəhər 1 saylı orta məktəbdə, 1983-1988-ci illərdə Azərbaycan Pedaqoji Xarici Dillər İnstitutunun İngilis dili fakültəsində təhsil alıb.
O, 1993-cü ildən BDU-nun İngilis dili (təbiət fakültələri üzrə) kafedrasının baş müəllimi işləyib. 2015-ci ildən həmin kafedranın müdir müavini idi.
İlham Baxış oğlu Əliyevin tədqiqat sahəsi Azərbaycan və ingilis dillərində saytərkibli söz birləşmələri olub.
BDU rəhbərliyi və kollektivi İlham Baxış oğlu Əliyevin vəfatından kədərlənir, ailəsinə dərin hüznlə başsağlığı verir.

https://innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_0d2c247d389b8956dcb4f0278_o.jpg
Скончался старший преподаватель кафедры английского языка филологического факультета Бакинского государственного университета Ильхам Бахыш оглу Алиев.
И. Алиев родился в 1962 году в городе Мингячевир. В 1969-1979 годах учился в средней школе №1 города Мингячевир, а в 1983-1988 годах - на факультете английского языка Азербайджанского педагогического института иностранных языков.
С 1993 года работал старшим преподавателем кафедры английского языка БГУ. С 2015 года был заместителем заведующего этой кафедрой. Его научная деятельность была связана с исследованием сложных словосочетаний в азербайджанском и английском языках.