Milli Məclisin nümayəndə heyəti Düşənbə şəhərində bir sıra tarixi-mədəni yerlərlə tanış olub
Milli Məclisin nümayəndə heyəti Düşənbə şəhərində bir sıra tarixi-mədəni yerlərlə tanış olub Milli Məclisin nümayəndə heyəti Düşənbə şəhərində bir sıra tarixi-mədəni yerlərlə tanış olub
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılıq etdiyi parlament nümayəndə heyəti Tacikistan Respublikasına rəsmi səfəri çərçivəsində Düşənbə şəhərində bir sıra tarixi-mədəni yerlərlə tanış olub.
Nümayəndə heyətinin üzvləri əvvəlcə "Koxi Navruz" kompleksinə baş çəkib. Məlumat verilib ki, 12 böyük zaldan ibarət olan kompleks mərasim və tədbirlər üçün nəzərdə tutulub. Qonaqlar kompleksin ekspozisiyası və zalları ilə tanış olublar.
Sonra parlament nümayəndə heyəti Tacikistan Milli Muzeyinə gəlib, burada tacik xalqının qədim tarixi, mədəniyyəti haqqında eksponatlarla tanış olublar.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_8b8c3b83abc7491f90dbca637_o.jpg
The Azerbaijani parliamentary delegation led by Chair of the Milli Majlis Sahiba Gafarova have gone to several historical and cultural landmarks of Dushanbe in the course of their current official visit to Tajikistan.
To begin with, the delegation members visited the Koh-i Navruz, a complex consisting of 12 large halls and, as they were told there, intended for various events and festivities. They were shown the exposition and round the halls of the facility.
Next, the Azerbaijani parliamentary delegation visited the National Museum of Tajikistan and acquainted themselves with the exhibits accounting for the ancient history and culture of the Tajik people.