Milli Məclisin nümayəndə heyəti Düşənbə şəhərində bir sıra tarixi-mədəni yerlərlə tanış olub
Milli Məclisin nümayəndə heyəti Düşənbə şəhərində bir sıra tarixi-mədəni yerlərlə tanış olub Milli Məclisin nümayəndə heyəti Düşənbə şəhərində bir sıra tarixi-mədəni yerlərlə tanış olub
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılıq etdiyi parlament nümayəndə heyəti Tacikistan Respublikasına rəsmi səfəri çərçivəsində Düşənbə şəhərində bir sıra tarixi-mədəni yerlərlə tanış olub.
Nümayəndə heyətinin üzvləri əvvəlcə "Koxi Navruz" kompleksinə baş çəkib. Məlumat verilib ki, 12 böyük zaldan ibarət olan kompleks mərasim və tədbirlər üçün nəzərdə tutulub. Qonaqlar kompleksin ekspozisiyası və zalları ilə tanış olublar.
Sonra parlament nümayəndə heyəti Tacikistan Milli Muzeyinə gəlib, burada tacik xalqının qədim tarixi, mədəniyyəti haqqında eksponatlarla tanış olublar.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_8b8c3b83abc7491f90dbca637_o.jpg
Возглавляемая председателем Милли Меджлиса Сагибой Гафаровой азербайджанская парламентская делегация в рамках текущего официального визита в Таджикистан побывала в ряде историко-культурных мест Душанбе.
Сначала члены делегации посетили состоящий из 12 крупных залов комплекс «Кохи Навруз», где им было сказано, что он предназначен для проведения различных мероприятий и торжеств. Гостям показали экспозицию и залы комплекса.
Потом азербайджанская парламентская делегация побывала в Национальном музее Таджикистана и ознакомилась с экспонатами, повествующими о древней истории и культуре таджикского народа.