https://www.innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_907cc678abcadca9c7c6c8512_o.jpg
ABŞ-nin Virciniya ştatında fəaliyyət göstərən Azərbaycan Evində 2 Fevral – Azərbaycan Gəncləri Günü qeyd olunub. Tədbirdə ABŞ-nin müxtəlif universitetlərinin tələbələri, ölkəyə yeni gələn, həmçinin uzun illər ABŞ-də yaşayan gənc soydaşlarımız iştirak edib.
Tədbirdə yeri yaradılmış CAN Könüllülük və İnkişaf platformasının təqdimatı keçirilib. Gənclərin şəbəkələşməsi, diasporumuzun gücləndirilməsi istiqamətində görüləcək işlər müzakirə edilib, təcrübə mübadiləsi aparılıb. Bundan başqa, gənclərin ehtiyacları dinlənilib və təmin olunması yolları diqqətə çatdırılıb.
Azərbaycan Evinin koordinatoru Nigar İbrahimova gənclərlə iş sahəsində maraqlı olduqlarını vurğulayıb. "Bu tədbir, Azərbaycan gənclərinin güclənməsi və icmamızın birliyinin möhkəmləndirilməsi üçün atılmış mühüm addımdır. Gənclərimizin enerjisi və ambisiyası diasporumuzun gələcəyini formalaşdırır",- deyə Azərbaycan Evinin qurucusu Sevda Tahirli bildirib.
Görüşdə müxtəlif oyunlar keçirilib, mətbəx nümunələrimiz təqdim olunub, milli musiqilərimiz səsləndirilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_907cc678abcadca9c7c6c8512_o.jpg
В Доме Азербайджана, действующем в американском штате Вирджиния, отметили 2 Февраля – День азербайджанской молодежи. В мероприятии приняли участие студенты различных университетов США, только что приехавшие в страну, а также давно проживающие здесь наши молодые соотечественники.
На встрече состоялась презентация новосозданной платформы волонтерства и развития CAN. Была обсуждена предстоящая работа в области сетевого взаимодействия молодежи, укрепления диаспоры, проведен обмен опытом. Кроме того, выслушаны проблемы молодежи и доведены до внимания пути их решения.
Координатор Дома Азербайджана Нигяр Ибрагимова выразила заинтересованность в сфере работы с молодежью. "Это мероприятие является важным шагом на пути усиления азербайджанской молодежи и укрепления единства нашей общины. Энергия и амбиции молодежи формируют будущее диаспоры",- сказала основатель Дома Азербайджана Севда Тахирли.
На встрече были проведены различные игры, представлены образцы нашей кухни, прозвучала национальная музыка.