https://www.innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_f29e2e0d49e2ee409c9dffc17_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsi (THİK) tərəfindən BDU-nun ictimai həyatında aktiv fəaliyyət göstərən və fərqlənən tələbə-gənclərə təşəkkürnamələr təqdim olunub.
BDU-nun Humanitar məsələlər və gənclər siyasəti şöbəsinin müdiri Ramin Səmədov THİK-in uğurlu fəaliyyətlərindən söz açıb. O, tələbələrin təşəbbüskarlığını və ictimai fəallığını yüksək qiymətləndirib, onların BDU-nun həyatında mühüm rolu olduğunu bildirib.
BDU THİK-in sədri Zöhrab Cavadzadə Komitənin gənclərə verdiyi töhfələrdən bəhs edib. THİK-in son illər aktiv fəaliyyət göstərdiyini və ətrafında daha çox fəal tələbəni birləşdirdiyini vurğulayıb. O qeyd edib ki, THİK-in əsas məqsədi tələbələrin ictimai-sosial həyatlarına təkan vermək, fəaliyyətlərini stimullaşdırmaqdır.
Sonda BDU THİK-in fakültə, departament və klub sədrlərinə və İdarə Heyətinin fəal üzvlərinə təşəkkürnamələr təqdim edilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_f29e2e0d49e2ee409c9dffc17_o.jpg
Студенческий профсоюзный комитет (СПК) Бакинского государственного университета (БГУ) вручил благодарственные грамоты студентам и молодым людям, проявляющим активность и отличившимся в общественной жизни вуза.
Заведующий отделом гуманитарных вопросов и молодежной политики БГУ Рамин Самедов говорил об успешной деятельности СПК. Оратор высоко оценил инициативность и общественную активность студентов, отметив, что они играют важную роль в жизни БГУ.
Председатель СПК БГУ Зохраб Джавадзаде рассказал о вкладе Комитета в развитие молодежи. Он подчеркнул, что СПК в последние годы проявляет активность и объединяет вокруг себя активных студентов. По его словам, главная цель СПК — дать импульс общественно-социальной жизни студентов и стимулировать их активность.
В завершение вручены благодарственные письма председателям СПК факультетов, департаментов и клубов, а также активным членам правления структуры.