https://www.innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_a5b008c9760673f61151193fe_o.jpg
Almaniyanın Milli Antidopinq Agentliyi (NADA Almaniya) ilə Azərbaycan Milli Antidopinq Agentliyinin (AMADA) rəhbərliyi arasında Bonn şəhərində fikir mübadiləsi məqsədilə görüş keçirilib.
Görüşdə strategiyalar, təhqiqat və araşdırmalar sahəsində ən yaxşı təcrübələrin mübadiləsi haqqında müzakirələr aparılıb. “NADA Almaniya” AMADA-nın təhqiqat və araşdırmalar sahəsində fəaliyyətinin daha da inkişaf etdirilməsinə fəal dəstək göstərir.
Ümumdünya Antidopinq Agentliyinin (WADA) “WADA Partner Proqramı” çərçivəsində ötən il “NADA Almaniya” və AMADA tərəfdaşlığa başlayıb. Bu proqramın məqsədi dünyada antidopinq sahəsində vahid standartların təşviq edilməsidir.

NADA Germany welcomes AMADA in Bonn NADA Germany welcomes AMADA in Bonn
The National Anti Doping Agency of Germany (NADA Germany) has welcomed the Azerbaijan National Anti Doping Agency (AMADA) to Bonn for an exchange of views.
The meeting focused on dialogue about strategies and the exchange of best practices in the field of intelligence and investigations. NADA Germany actively accompanies and supports AMADA in the further development of its intelligence and investigations activities.
Last year, NADA Germany and AMADA launched a partnership with the World Anti-Doping Agency (WADA) as part of the WADA Partner Programme. This programme aims to promote uniform standards in anti-doping work worldwide.