https://www.innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_f41253a7d2f6b26e9f92c8d80_o.jpg
Ölkəmizin aparıcı banklarından biri olan Bank Respublika, müştəriləri üçün daha bir investisiya imkanı yaratmışdır.
Belə ki, Dövlət Neft Şirkətinin (SOCAR) 200 milyon ABŞ dolları həcmində buraxdığı yeni “yaşıl” təyinatlı istiqrazları artıq Bank Respublikanın Mobil Şöbə tətbiqi vasitəsilə eləcə də Bankın filiallarına müraciət edərək sifariş etmək mümkün olacaq.
“Yaşıl Gəlir, Yaşıl Gələcək” şüarı ilə təqdim edilən bu istiqrazlar investorlara stabil və etibarlı gəlir imkanı qazandırmaqla yanaşı, ölkəmiz üçün əhəmiyyətli “yaşıl” enerji layihələrinin icrasına, bərpa olunan enerji mənbələrinin inkişafına təkan verəcək.
SOCAR-ın "yaşıl” istiqrazlarının əsas xüsusiyyətləri aşağıdakı kimidir:
- Nominal dəyəri - 1 000 ABŞ dolları;
- Tədavül müddəti – 5 il;
- İllik gəlirlilik – 6%;
- Faiz ödənişi – rüblük.
Qeyd edək ki, “yaşıl” istiqrazları əldə etmək üçün son tarix 28 fevral 2025-ci ildir.
İnvestorlar bu tarixə qədər sifarişlərini yerləşdirərək SOCAR-ın “yaşıl” istiqrazlarını əldə edib investisiya imkanlarından faydalana bilərlər.

https://innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_f41253a7d2f6b26e9f92c8d80_o.jpg
Банк Республика, один из ведущих банков страны, создал для своих клиентов новую инвестиционную возможность.
Так, новые "зеленые" облигации, выпущенные Государственной нефтяной компанией Азербайджана (SOCAR) на сумму 200 миллионов долларов США, теперь можно заказать через мобильное приложение «Mobil Şöbə» от Банка Республика, а также обратившись в филиалы банка.
Облигации, предлагаемые под лозунгом "Зеленый доход, зеленое будущее", не только обеспечат инвесторам стабильный и надежный доход, но и помогут в реализации значимых "зеленых" энергетических проектов в нашей стране, а также поспособствуют развитию возобновляемых источников энергии.
Основные характеристики "зеленых" облигаций SOCAR следующие:
- Номинальная стоимость - 1 000 долларов США;
- Срок обращения - 5 лет;
- Годовая доходность - 6%;
- Выплата процентов - ежеквартально.
Отметим, что крайний срок приобретения «Зеленых облигаций» - 28 февраля 2025 года.
Инвесторы могут получить «Зеленые облигации» SOCAR и воспользоваться инвестиционными возможностями, разместив свои заказы до этой даты.