https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_f47eb3fcbbbb37e737284c692_o.jpg
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti Tacikistan Respublikasına rəsmi səfərə gəlib.
Nümayəndə heyətinə Milli Məclisin Azərbaycan-Tacikistan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupunun rəhbəri Aydın Mirzəzadə, qrupun üzvləri Azər Badamov, Anatoliy Rafailov və digər rəsmi şəxslər daxildirlər.
Düşənbə Beynəlxalq Hava Limanında nümayəndə heyətini Tacikistan Ali Məclisi Milli Məclisi sədrinin birinci müavini Rajabbəy Ahmadzadə, Azərbaycanın Tacikistandakı səfiri Əlimirzamin Əsgərov, Tacikistanın Azərbaycandakı səfiri Rustam Soli və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Səfər çərçivəsində Milli Məclisin sədrinin Tacikistan Ali Məclisinin yuxarı və aşağı palatalarının sədrləri və digər ölkə rəsmiləri ilə görüşləri nəzərdə tutulub.
Görüşlərdə parlamentlərarası əlaqələrimizin inkişaf perspektivləri, əməkdaşlığın genişləndirilməsi və digər məsələlər barədə fikir mübadiləsi aparılacaq.

https://innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_f47eb3fcbbbb37e737284c692_o.jpg
Парламентская делегация, возглавляемая председателем Милли Меджлиса Сагибой Гафаровой, прибыла в Таджикистан с официальным визитом.
В делегацию входят, кроме прочих официальных лиц, глава рабочей группы Милли Меджлиса по межпарламентским связям Азербайджан-Таджикистан Айдын Мирзазаде и члены этой же группы Азер Бадамов и Анатолий Рафаилов.
В международном аэропорту Душанбе прибывших встречали первый заместитель председателя Маджлиси Милли Маджлиси Оли Таджикистана Раджаббей Ахмедзаде, посол Азербайджана в Таджикистане Алимирзамин Аскеров, посол Таджикистана в Азербайджане Рустам Соли и иные деятели.
Надо заметить, что в русле визита предстоят встречи председателя Милли Меджлиса с председателями верхней и нижней палат Высшего Собрания, а также с другими официальными лицами Таджикистана. На встречах будут рассмотрены перспективы развития наших межпарламентских связей, укрепление сотрудничества и иные вопросы.