BANM tələbələri “Bilişim Vadisi”nin xüsusi mükafatı ilə təltif olundu
BANM tələbələri “Bilişim Vadisi”nin xüsusi mükafatı ilə təltif olundu BANM tələbələri “Bilişim Vadisi”nin xüsusi mükafatı ilə təltif olundu
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) "Cücələrim" startapı II yerə layiq görülüb və “Bilişim Vadisi”nin xüsusi mükafatı ilə təltif olunub.
Mükafatlandırma mərasimi “ASAN xidmət”in "Demo Day" tədbirində baş tutub.
12 ali təhsil müəssisəsi və 2 mindən çox tələbənin iştirak etdiyi layihədə BANM-ın startapı ən yaxşı layihə seçilib.
Layihənin elmi rəhbəri Ali Məktəbin Biznes kaferasının müdiri Altay İsmayılov, komanda üzvləri isə Biznesin idarə edilməsi ixtisasının tələbələri Aydan Eyvazova, Fidan Ağakişiyeva və Nübar Həsənquliyeva, eləcə də Kimya mühəndisliyi ixtisasının tələbəsi Kənan Məhərrəmlidir.
Tələbələr Türkiyənin “Bilişim Vadisi” ilə birgə həyata keçirilən 6 aylıq inkubasiya proqramında iştirak etmək imkanı qazanıblar.
"Cücələrim" erkən yaşda uşaqların nitq qabiliyyətlərinin inkişafını dəstəkləyən, dünyagörüşünü genişləndirən və milli dəyərləri aşılayan tətbiqdir.

The startup Cücələrim of Baku Higher Oil School (BHOS) of SOCAR took 2nd place and received a special prize from Bilişim Vadisi.
The award ceremony took place at the ASAN Service’s Demo Day event.
The BHOS startup was recognized as the best project in the project, in which 12 higher education institutions and more than 2,000 students took part.
The project’s scientific supervisor is Altai Ismayilov, Head of the Business Administration Department of BHOS. The team includes Business Administration students Aydan Eyvazova, Fidan Agakishiyeva, Nubar Hasanguliyeva and Chemical Engineering student Kanan Maharramli.
The students were given the opportunity to participate in a 6-month incubation program implemented jointly with the Turkish company Bilişim Vadisi.
Cücələrim is an application that helps to develop speech skills of young children, expand their horizons and instill national values ​​in them.