BANM tələbələri “Bilişim Vadisi”nin xüsusi mükafatı ilə təltif olundu
BANM tələbələri “Bilişim Vadisi”nin xüsusi mükafatı ilə təltif olundu BANM tələbələri “Bilişim Vadisi”nin xüsusi mükafatı ilə təltif olundu
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) "Cücələrim" startapı II yerə layiq görülüb və “Bilişim Vadisi”nin xüsusi mükafatı ilə təltif olunub.
Mükafatlandırma mərasimi “ASAN xidmət”in "Demo Day" tədbirində baş tutub.
12 ali təhsil müəssisəsi və 2 mindən çox tələbənin iştirak etdiyi layihədə BANM-ın startapı ən yaxşı layihə seçilib.
Layihənin elmi rəhbəri Ali Məktəbin Biznes kaferasının müdiri Altay İsmayılov, komanda üzvləri isə Biznesin idarə edilməsi ixtisasının tələbələri Aydan Eyvazova, Fidan Ağakişiyeva və Nübar Həsənquliyeva, eləcə də Kimya mühəndisliyi ixtisasının tələbəsi Kənan Məhərrəmlidir.
Tələbələr Türkiyənin “Bilişim Vadisi” ilə birgə həyata keçirilən 6 aylıq inkubasiya proqramında iştirak etmək imkanı qazanıblar.
"Cücələrim" erkən yaşda uşaqların nitq qabiliyyətlərinin inkişafını dəstəkləyən, dünyagörüşünü genişləndirən və milli dəyərləri aşılayan tətbiqdir.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_1617991eb263fc4e2b5615d99_o.jpg
Стартап Cücələrim Бакинской высшей школы нефти (БВШН) SOCAR занял 2-е место и получил специальный приз от Bilişim Vadisi.
Церемония награждения состоялась на мероприятии «Демо-день» Службы ASAN.
Стартап БВШН был признан лучшим проектом проекта, в котором приняли участие 12 высших учебных заведений и более 2000 студентов.
Научный руководитель проекта – Алтай Исмаилов, заведующий кафедрой бизнес-администрирования БВШН. В состав команды входят студенты специальности «Бизнес-администрирование» Айдан Эйвазова, Фидан Агакишиева и Нубар Гасангулиева, а также студент специальности «Химическая инженерия» Кенан Магеррамли.
Студентам предоставили возможность принять участие в 6-месячной инкубационной программе, реализуемой совместно с турецкой компанией Bilişim Vadisi.
Cücələrim - это приложение, которое используется для развития речевых навыков у детей раннего возраста, расширения их кругозора и привития детям национальных ценностей.