Xəbər verdiyimiz kimi 8 yanvar 2025-ci il tarixində Kapital Bank-ın 25 000 000 (iyirmi beş milyon) ABŞ dolları həcmində subordinasiya istiqrazlarının abunə yazılışına start verilib. İstiqrazları 10 yanvar 2025-ci il tarixindən etibarən 12 gün ərzində Kapital Bank filiallarından əldə etmək mümkün olub. Qeyd olunan istiqrazların Bakı Fond Birjasında abunə yazılışı üsulu ilə olan yerləşdirilməsi 24 yanvar 2025-ci il tarixində yekunlaşıb.
120 investorun iştirak etdiyi yerləşdirmədə ümumi sifarişlərin həcmi 25 milyon ABŞ dolları olub. İstiqrazların nominal dəyəri 100 ABŞ dolları, illik faiz dərəcəsi 7%, faiz ödəniş dövrü hər 30 gündən bir, tədavül müddəti isə 7 il təşkil edir. Yerləşdirmə üzrə anderrayter “PAŞA Kapital İnvestisiya Şirkəti” QSC-dir.
Kapital Bank-ın dollar istiqrazlarını əldə edən hər kəs illik gəlirini nə az, nə çox 7% artıra bilər. Maliyyə bazarının bu unikal təklifi müştərilərə aylıq gəlir qazandırır. Qeyd edək ki, istiqrazlar üzrə faiz ödənişləri vergidən azaddır. Eyni zamanda istiqrazların abunə yazılışı ilə bağlı bütün komissiyalar bank tərəfindən ödənilir.
Ərtaflı məlumat üçün: https://kbl.az/ib
Xatırladaq ki, 2024-cü ildə Kapital Bank-ın ümumi həcmi 145 milyon ABŞ dolları və 100 milyon manat olmaqla 7 istiqraz emissiyası baş tutub. Eyni zamanda bank ötən il ilk dəfə olaraq filiallarda da istiqrazların abunə yazılışını həyata keçirməyə nail olub. Ümumilikdə 450-dən çox investorun iştirak etdiyi abunə yazılışlarında fiziki şəxslər öz aktivlikləri ilə seçiliblər. Bankın istiqrazları təkrar bazarda da aktiv ticarət olunub. Ötən il ərzində investorlar arasında 52 milyon manatdan çox ticarət aparılıb.

https://innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_87dc87e49017fbafb1a9122cf_o.jpg
8 января 2025 года Kapital Bank начал процесс подписки на субординированные облигации объемом $25 миллионов США. Эти облигации были доступны для покупки в отделениях Kapital Bank с 10 января 2025 года в течение 12 дней. Размещение облигаций методом подписки через Бакинскую фондовую биржу успешно завершилось 24 января 2025 года.
В размещении приняли участие 120 инвесторов, а общий объем заявок составил $25 миллионов США. Номинальная стоимость каждой облигации составляет $100 США, с годовой процентной ставкой 7%. Процентные выплаты производятся ежемесячно, каждые 30 дней, а срок обращения облигаций составляет 7 лет. Размещение облигаций осуществлялось под руководством инвестиционной компании PASHA Capital.
Приобретая долларовые облигации Kapital Bank, инвесторы получают гарантированную годовую доходность в размере 7%, что обеспечивает стабильный и надежный источник дохода. Эта уникальная финансовая возможность предлагает еще одно важное преимущество: процентные выплаты по облигациям освобождены от налогообложения. Кроме того, все комиссии, связанные с подпиской на облигации, полностью покрываются Kapital Bank, делая предложение еще более привлекательным для инвесторов.
Для получения дополнительной информации: https://kbl.az/ib
Стоит отметить, что в 2024 году Kapital Bank достиг значительных успехов на рынке облигаций, выпустив 7 эмиссий облигаций на общую сумму $145 миллионов США и 100 миллионов манатов. Впервые в прошлом году банк предоставил возможность подписки на облигации через свои отделения, что стало важным достижением. В подписке приняли участие более 450 инвесторов, среди которых физические лица проявили особую активность. Более того, облигации Kapital Bank активно торговались на вторичном рынке, где объем сделок превысил 52 миллиона манатов.