https://www.innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_0836ffe0ae59b2040b14d7928_o.jpg
17 yanvar 2025-ci il tarixində “Mastercard” “Yelo Bank”ın dəstəyi ilə Bakıda müştərilər üçün uğurla ikinci Texniki Konfrans keçirib. Tədbirdə, ödənişlər sənayesinin gələcəyini müəyyən edən son tendensiyalar, texnoloji nailiyyətlər və innovasiyaları müzakirə etmək məqsədilə Azərbaycanın aparıcı banklarının 70-dən çox nümayəndəsi toplaşmışdır.
Bakı, 22 yanvar 2025-ci il - “Yelo Bank”ın əsas ofisində baş tutmuş konfrans, biznes, məhsul və texniki həllər sahəsində peşəkarlar üçün fikirlər mübadiləsi və sürətlə inkişaf edən maliyyə ekosistemində yaranan problemlərin həlli üçün bir platforma oldu. 2025-ci ilin ikinci rübü üzrə relizlərin anonsları, kiber təhlükəsizliyin artırılmasında süni zəkanın transformasiya rolu, habelə “Mastercard”ın kripto valyuta aləmində nailiyyətlərinin ətraflı icmalı müzakirənin əsas mövzuları idi. İştirakçılar həmçinin müştəri dəstəyi və məhsulların son inkişafı üzrə dəyərli məlumat əldə etdilər.
Konfrans, “Mastercard”ın bir daha əməkdaşlığın inkişafına, bilik mübadiləsinə və Azərbaycanın maliyyə sektorunun artırılmasına sadiqliyini vurğuladı. Öz tərəfdaşlarına ən müasir alətlər və təcrübəni təqdim edərək, “Mastercard” ödənişlərin rəqəmsal transformasiyasının dəstəyi üzrə öz missiyasını təsdiqləyir və tərəfdaşlara dinamik inkişaf edən bazarda rəqib üstünlüyünü qoruyub sağlamaqda kömək edir.
Mastercard iqtisadiyyatı dəstəkləyir və insanların bütün dünyada 200-dən çox ölkə və ərazilərində imkanlarını genişləndirir. Müştərilərimizlə birlikdə biz, hər bir kəsin inkişaf edə biləcəyi davamlı iqtisadiyyat qururuq. Biz, geniş çeşiddə rəqəmsal ödənişləri dəstəkləyirik, əməliyyatları təhlükəsiz, sadə, intellektual və əlçatan edirik. Bizim texnologiyalarımız və innovasiyalarımız, tərəfdaşlıq münasibətləri və şəbəkələri, insanlara, müəssisələrə və hökumətlərə özlərinin ən böyük potensialını həyata keçirməyə kömək edən unikal məhsullar və xidmətlər təqdim edir.

https://innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_0836ffe0ae59b2040b14d7928_o.jpg
Mastercard successfully held its second Customer Technical Conference in Baku, with the support of Yelo Bank on January 17, 2025. The event brought together over 70 representatives from Azerbaijan's leading banks to discuss the latest trends, technological advancements, and innovations shaping the future of the payments industry.
Baku, January 22, 2025 - Held at Yelo Bank’s headquarters, the conference offered a platform for business, product, and technical professionals to exchange insights and explore solutions to the challenges of the rapidly evolving financial ecosystem. Key discussions centered on the 2025 Q2 Release Announcements, the transformative role of AI in enhancing cybersecurity, and an in-depth look at Mastercard’s advancements in the world of cryptocurrencies. Participants also received valuable updates on customer support initiatives and recent product developments.
This conference provides a unique opportunity to equip partners with insights and tools to navigate the fast-changing market dynamics.
The conference further underscored Mastercard’s dedication to fostering collaboration, knowledge sharing, and growth within Azerbaijan’s financial sector. By empowering its partners with cutting-edge tools and expertise, Mastercard reaffirms its mission to support the digital transformation of payments and help its partners stay ahead in a competitive and dynamic market.