https://www.innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_0836ffe0ae59b2040b14d7928_o.jpg
17 yanvar 2025-ci il tarixində “Mastercard” “Yelo Bank”ın dəstəyi ilə Bakıda müştərilər üçün uğurla ikinci Texniki Konfrans keçirib. Tədbirdə, ödənişlər sənayesinin gələcəyini müəyyən edən son tendensiyalar, texnoloji nailiyyətlər və innovasiyaları müzakirə etmək məqsədilə Azərbaycanın aparıcı banklarının 70-dən çox nümayəndəsi toplaşmışdır.
Bakı, 22 yanvar 2025-ci il - “Yelo Bank”ın əsas ofisində baş tutmuş konfrans, biznes, məhsul və texniki həllər sahəsində peşəkarlar üçün fikirlər mübadiləsi və sürətlə inkişaf edən maliyyə ekosistemində yaranan problemlərin həlli üçün bir platforma oldu. 2025-ci ilin ikinci rübü üzrə relizlərin anonsları, kiber təhlükəsizliyin artırılmasında süni zəkanın transformasiya rolu, habelə “Mastercard”ın kripto valyuta aləmində nailiyyətlərinin ətraflı icmalı müzakirənin əsas mövzuları idi. İştirakçılar həmçinin müştəri dəstəyi və məhsulların son inkişafı üzrə dəyərli məlumat əldə etdilər.
Konfrans, “Mastercard”ın bir daha əməkdaşlığın inkişafına, bilik mübadiləsinə və Azərbaycanın maliyyə sektorunun artırılmasına sadiqliyini vurğuladı. Öz tərəfdaşlarına ən müasir alətlər və təcrübəni təqdim edərək, “Mastercard” ödənişlərin rəqəmsal transformasiyasının dəstəyi üzrə öz missiyasını təsdiqləyir və tərəfdaşlara dinamik inkişaf edən bazarda rəqib üstünlüyünü qoruyub sağlamaqda kömək edir.
Mastercard iqtisadiyyatı dəstəkləyir və insanların bütün dünyada 200-dən çox ölkə və ərazilərində imkanlarını genişləndirir. Müştərilərimizlə birlikdə biz, hər bir kəsin inkişaf edə biləcəyi davamlı iqtisadiyyat qururuq. Biz, geniş çeşiddə rəqəmsal ödənişləri dəstəkləyirik, əməliyyatları təhlükəsiz, sadə, intellektual və əlçatan edirik. Bizim texnologiyalarımız və innovasiyalarımız, tərəfdaşlıq münasibətləri və şəbəkələri, insanlara, müəssisələrə və hökumətlərə özlərinin ən böyük potensialını həyata keçirməyə kömək edən unikal məhsullar və xidmətlər təqdim edir.

https://innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_0836ffe0ae59b2040b14d7928_o.jpg
17 января 2025 года Mastercard успешно провела вторую Техническую конференцию для клиентов в Баку при поддержке Yelo Bank. Мероприятие собрало более 70 представителей ведущих банков Азербайджана для обсуждения последних тенденций, технологических достижений и инноваций, определяющих будущее индустрии платежей.
Баку, 22 января 2025 года - Конференция, состоявшаяся в головном офисе Yelo Bank, стала платформой для обмена мнениями и нахождения решения проблем, возникающих в быстро развивающейся финансовой экосистеме для профессионалов в области бизнеса, продуктов и технических решений. Ключевыми темами обсуждения стали анонсы релизов второго квартала 2025 года, преобразующая роль искусственного интеллекта в повышении кибербезопасности, а также подробный обзор достижений Mastercard в мире криптовалют. Участники также получили ценную информацию об инициативах по поддержке клиентов и последних разработках продуктов.
Конференция еще раз подчеркнула приверженность Mastercard развитию сотрудничества, обмену знаниями и росту финансового сектора Азербайджана. Предоставляя своим партнерам самые современные инструменты и опыт, Mastercard подтверждает свою миссию по поддержке цифровой трансформации платежей и помогает партнерам сохранять конкурентные преимущества на динамично развивающемся рынке.