https://www.innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_eb2d54f54c690d140cb57a802_o.jpg
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov Niderlandın "Startupbootcamp" akselerasiya proqramında ən yaxşı 30 layihə arasına seçilən "CLIMASEL" layihəsinin iştirakçılarını qəbul edib.
Rektor tələbələrin bu nailiyyətini yüksək qiymətləndirib, onları təbrik edib. Layihənin Niderlandda təqdimatı zamanı iştirakçılara uğurlar arzulayıb.
“CLIMASEL” layihəsi Enerji və ətraf mühit kateqoriyasında 2000 layihə arasından seçilib. “CarbonX” komandasına 25 min avro investisiya ayrılıb, eləcə də 3 aylıq akselerasiya proqramında iştirak etmək hüququ qazanıb.

Ректор встретился со студентами, которые будут представлять нашу страну в Нидерландах
Ректор встретился со студентами, которые будут представлять нашу страну в Нидерландах Ректор встретился со студентами, которые будут представлять нашу страну в Нидерландах
Ректор Бакинской высшей школы нефти (БВШН) SOCAR Эльмар Гасымов принял участников проекта CLIMASEL, который был отобран из 30 лучших проектов, участвующих в нидерландской акселерационной программе Startupbootcamp.
Ректор высоко оценил достижение студентов и поздравил их. Он пожелал участникам успехов во время презентации проекта в Нидерландах.
Проект CLIMASEL был отобран из 2000 проектов в категории «Энергетика и окружающая среда». Команде CarbonX была выделена инвестиция на сумму  25 000 евро, а также предоставлено право на участие в 3-месячной акселерационной программе.