https://www.innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_db88ab3161012c045699aa643_o.jpg
Avropa İttifaqının (Aİ) Azərbaycandakı nümayəndə heyəti 20 Yanvar faciəsinin 35-ci ildönümü ilə bağlı Şəhidlər Xiyabanını ziyarət edib.
“Report” xəbər verir ki, bu barədə Aİ-nin Azərbaycandakı nümayəndəliyinin sosial şəbəkə hesabında yazılıb.
“Bu matəm günündə Aİ-nin Azərbaycandakı səfiri Peter Mixalko, təşkilata üzv ölkələrin səfirləri ilə birlikdə 1990-cı ilin Yanvar hadisələri qurbanlarının xatirəsini hüznlə yad etmək üçün Bakıda Şəhidlər Xiyabanına gül dəstələri düzüblər”, - paylaşımda bildirilib.
Səfir 20 Yanvarla bağlı Azərbaycan xalqına başsağlığı verib: “35 il əvvəl bu faciə zamanı həyatını itirənlərin ailələrinə və yaxınlarına dərin hüznlə başsağlığı verirəm. Aİ Cənubi Qafqazda və dünyada sülhün, sabitliyin və rifahın gücləndirilməsinə sadiq qalır”.

https://innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_db88ab3161012c045699aa643_o.jpg
Делегация Европейского Союза (ЕС) в Азербайджане посетила Аллею Шехидов в связи с 35-й годовщиной трагедии 20 января.
Как сообщает Report, об этом написано на странице представительства ЕС в Азербайджане в соцсетях.
"В этот траурный день посол ЕС в Азербайджане Петер Михалко вместе с послами стран-членов организации почтили память жертв январских событий 1990 года и возложили цветы к их могилам в Аллее Шехидов в Баку", - говорится в публикации.
Посол выразил соболезнования азербайджанскому народу в связи с Национальным днем траура - 20 января: "С глубокой скорбью выражаю соболезнования семьям и близким погибших в этой трагедии 35 лет назад. ЕС остается приверженным укреплению мира, стабильности и процветания на Южном Кавказе и в мире".