https://www.innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_db88ab3161012c045699aa643_o.jpg
Avropa İttifaqının (Aİ) Azərbaycandakı nümayəndə heyəti 20 Yanvar faciəsinin 35-ci ildönümü ilə bağlı Şəhidlər Xiyabanını ziyarət edib.
“Report” xəbər verir ki, bu barədə Aİ-nin Azərbaycandakı nümayəndəliyinin sosial şəbəkə hesabında yazılıb.
“Bu matəm günündə Aİ-nin Azərbaycandakı səfiri Peter Mixalko, təşkilata üzv ölkələrin səfirləri ilə birlikdə 1990-cı ilin Yanvar hadisələri qurbanlarının xatirəsini hüznlə yad etmək üçün Bakıda Şəhidlər Xiyabanına gül dəstələri düzüblər”, - paylaşımda bildirilib.
Səfir 20 Yanvarla bağlı Azərbaycan xalqına başsağlığı verib: “35 il əvvəl bu faciə zamanı həyatını itirənlərin ailələrinə və yaxınlarına dərin hüznlə başsağlığı verirəm. Aİ Cənubi Qafqazda və dünyada sülhün, sabitliyin və rifahın gücləndirilməsinə sadiq qalır”.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_db88ab3161012c045699aa643_o.jpg
The Delegation of the European Union (EU) to Azerbaijan has visited the Alley of Martyrs in connection with the 35th anniversary of the January 20 tragedy, Report informs.
"On this solemn day, marking the 35th anniversary of the Black January tragedy, the EU Ambassador to Azerbaijan, H.E. Peter Michalko, together with Ambassadors of the EU Member States, laid flowers in the Alley of Martyrs in Baku to honor the memory of the victims of the events of January 1990.
“I express my deepest condolences to the families and loved ones of those who lost their lives during this tragedy 35 years ago. The EU remains committed to fostering peace, stability, and prosperity in Azerbaijan, the South Caucasus, and the world,” said H.E. Michalko," reads the post on the Delegation's Facebook page.