https://www.innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_855d49aacc959fe3a2568b386_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) ötən ilin 11-22 noyabr tarixlərində BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyasının (COP29) uğurlu təşkil olunmasında iştirak edən 537 tələbəsinin fəaliyyəti Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev tərəfindən yüksək qiymətləndirilib, onlar təşəkkürnamə və pul mükafatı ilə təltif olunublar.
Tədbir dövründə 17 şöbə üzrə 35 fərqli istiqamətdə fəaliyyət göstərən COP29 könüllüləri hava limanında qonaqların qarşılanması prosesindən tutmuş tədbirin keçirildiyi Bakı Olimpiya Stadionunda dəstəyin göstərilməsinə qədər müxtəlif sahələrdə fəaliyyət göstərməklə yanaşı, COP29 Azərbaycan Əməliyyat Şirkətinin əməkdaşlarına və BMT nümayəndələrinə müvafiq işlərin icrasında da yaxından dəstək göstəriblər.
Qeyd edək ki, BDU-nun müxtəlif struktur rəhbərləri və müəllimləri də COP29-un təşkilindəki səmərəli fəaliyyətlərinə görə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti tərəfindən təşəkkürnaməyə layiq görülüblər.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_855d49aacc959fe3a2568b386_o.jpg
Деятельность 537 студентов Бакинского государственного университета (БГУ), принявших участие в успешной организации 29-й сессии Конференции сторон Рамочной конвенции Организации Объединенных Наций об изменении климата (СОР29), высоко оценена Президентом Ильхамом Алиевым, и они были награждены почетной грамотой и денежной премией.
Помимо встречи гостей в аэропорту и оказания поддержки на Бакинском олимпийском стадионе, где проводилось мероприятие, волонтеры также содействовали сотрудникам Азербайджанской операционной компании COP29 и представителям ООН в выполнении соответствующих работ.
Стоит отметить, что руководители структур и преподаватели БГУ также награждены благодарственным письмом Президента за эффективную деятельность по организации СОР29.