https://www.innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_16fa009f32e5ee7713f4ccb56_o.jpg
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) “Keyfiyyətli Təhsil – Müasir Çağırışlar” adlı forum keçirilib.
Tədbir Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyi (TKTA) və BANM tərəfindən təşkil olunub.
Tədbirdə Ali Məktəbin rektoru Elmar Qasımov, Elm və Təhsil Nazirliyi yanında İctimai Şuranın sədri Hikmət Əlizadə və TKTA-nın İdarə Heyətinin sədri Tural Əhmədov çıxış edərək, təhsildə keyfiyyətin təminatının əhəmiyyəti və bu sahədə həyata keçirilən islahatlar barədə məlumat veriblər.
Məqsəd Bakı və Abşeronda yerləşən ali təhsil müəssisələrinin keyfiyyət təminatı strukturlarının əməkdaşlarını bir araya gətirərək müasir çağırışlar və perspektivlər haqqında müzakirələr aparmaqdır.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_16fa009f32e5ee7713f4ccb56_o.jpg
The Baku Higher Oil School (BHOS) of SOCAR has hosted the forum on “Quality Education - Modern Challenges”.
The event was organized by the Education Quality Assurance Agency (TKTA) and BHOS.
BHOS Rector Elmar Gasimov, Chairman of the Public Council under the Ministry of Science and Education Hikmet Alizade and Chairman of the Board of Education Quality Assurance Agency Tural Ahmadov spoke at the forum about the importance of ensuring quality in education and the reforms undertaken in this area.
The aim of the forum was to bring together employees of structures that ensure the quality of education in higher education institutions located in Baku and Absheron to discuss modern challenges and prospects.