https://www.innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_16fa009f32e5ee7713f4ccb56_o.jpg
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) “Keyfiyyətli Təhsil – Müasir Çağırışlar” adlı forum keçirilib.
Tədbir Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyi (TKTA) və BANM tərəfindən təşkil olunub.
Tədbirdə Ali Məktəbin rektoru Elmar Qasımov, Elm və Təhsil Nazirliyi yanında İctimai Şuranın sədri Hikmət Əlizadə və TKTA-nın İdarə Heyətinin sədri Tural Əhmədov çıxış edərək, təhsildə keyfiyyətin təminatının əhəmiyyəti və bu sahədə həyata keçirilən islahatlar barədə məlumat veriblər.
Məqsəd Bakı və Abşeronda yerləşən ali təhsil müəssisələrinin keyfiyyət təminatı strukturlarının əməkdaşlarını bir araya gətirərək müasir çağırışlar və perspektivlər haqqında müzakirələr aparmaqdır.

https://innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_16fa009f32e5ee7713f4ccb56_o.jpg
В Бакинской высшей школе нефти (БВШН) SOCAR состоялся форум «Качественное образование – современные вызовы».
Организаторами мероприятия выступили Агентство по обеспечению качества в образовании (АОКО) и БВШН.
На форуме выступили ректор БВШН Эльмар Гасымов, председатель Общественного совета при Министерстве науки и образования Хикмет Ализаде и председатель Правления АОКО Турал Ахмедов. Они говорили о важности обеспечения качества образования и реформах, проводимых в этой области.
Целью форума было собрать вместе сотрудников структур, обеспечивающих качество образования в высших учебных заведениях, расположенных в Баку и на Абшероне, для обсуждения современных вызовов и перспектив.