Dekabrın 28-də “AzerGold” QSC-nin Korporativ Sosial Məsuliyyət Komitəsinin Daşkəsən şəhərində vətəndaşlarla ilin yekunlarına dair görüşü keçirilib.
Görüşdə Daşkəsən Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Orxan Abbasov, “AzerGold” QSC-nin İdarə Heyətinin üzvü – sədr müavini, QSC-nin KSM Komitəsinin sədri Xəyyam Fərzəliyev və “AzerGold” QSC-nin İdarə Heyətinin üzvü – sədr müavini, “Daşkəsən Dəmir Filiz” MMC-nin KSM Komitəsinin sədri İlqar Cəlilov iştirak edib.
Daşkəsən şəhəri, rayonun Quşçu, Çovdar və digər kəndlərinin qatıldığı görüş “Azərbaycan Hava Yolları” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinə məxsus sərnişin təyyarəsinin qəzaya uğraması nəticəsində həlak olanların xatirəsinin dərin hüznlə yad edilməsi ilə başlayıb.
Hesabat xarakterli tədbirdə “AzerGold” QSC və “Daşkəsən Dəmir Filiz” MMC ilə Daşkəsən Rayon İcra Hakimiyyətinin tərəfdaşlığı çərçivəsində 2024-cü il ərzində icra edilən, 2025-ci ildə isə icrası planlaşdırılan sosial və ekoloji layihələr barədə məlumat verilib.
Qeyd olunub ki, 2024-cü il ərzində Cəmiyyət tərəfindən “Daşkəsən rayonunda kartofçuluq təsərrüfatının inkişafına dəstək”, “Qırmızı Kitabı”na düşmüş nadir və nəsli kəsilməkdə olan bitkilərin mühafizəsi və təbiətə reintroduksiyası, “Təmiz Daşkəsən”, “Kitab köşkü”, “Xəzinə” muzey ekspozisiyasının yaradılması və s. bu kimi bir sıra uğurlu layihələr həyata keçirilib. Regionda sosial rifahın gücləndirilməsi istiqamətində dövlət siyasətinə əlavə töhfə vermək məqsədilə 7 sosial aksiya təşkil edilib. Qarşıdan gələn 2025-ci ildə də sosial məsuliyyətlilik prinsipi əsasında təhsil, sağlamlıq, inklüziv inkişaf, infrastruktur layihələri, kənd təsərrüfatının inkişafı, ətraf mühit və digər istiqamətlər üzrə layihələrin icra ediləcəyi görüş iştirakçılarının diqqətinə çatdırılıb.
Daha sonra vətəndaşların müraciətləri dinlənilib, yeni təşəbbüslər müzakirə edilib. Görüşdə, həmçinin vətəndaşların qaldırdıqları məsələlər araşdırılması və mövcud qanunvericilik çərçivəsində həll edilməsi üçün qeydiyyata alınıb.
Sonda 31 Dekabr Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il bayramı münasibətilə görüş iştirakçılarına bayram sovqatları təqdim edilib.

28 декабря в городе Дашкесан состоялась встреча Комитета по корпоративной социальной ответственности ЗАО “AzerGold" с гражданами посвященная итогам года.
На встрече присутствовали глава исполнительной власти Дашкесанского района Орхан Аббасов, член правления-заместитель председателя ЗАО “AzerGold”, председатель комитета КСО Хайям Фарзалиев и член правления – заместитель председателя ЗАО “AzerGold”, председатель комитета КСО ООО “Daşkəsən Dəmir Filiz” Ильгар Джалилов.
Встреча, в которой приняли участие жители города Дашкесан, сел Гушчу, Човдар и других сел района, началась с глубокой скорби в память о погибших в результате крушения пассажирского самолета, принадлежащего Закрытому Акционерному Обществу “Азербайджанские Авиалинии”. На мероприятии отчетного характера была представлена информация о социальных и экологических проектах, реализованных в течение 2024 года и планируемых к реализации в 2025 году в рамках партнерства ЗАО “AzerGold” и ООО "Daşkəsən Dəmir Filiz" и исполнительной власти Дашкесанского района. Было отмечено, что в течение 2024 года Обществом было реализовано ряд успешных проектов таких как “Поддержка развития картофельного хозяйства в Дашкесанском районе”, Охрана и реинтродукция в природу редких и исчезающих растений, попавших в “Красную книгу”, “Чистый Дашкесан”, “Книжный киоск”, создание музейной экспозиции “Сокровища” и др. С целью внесения дополнительного вклада в государственную политику по укреплению социального благополучия в регионе было организовано 7 социальных акций. Было доведено до сведения участников встречи, что и в наступающем 2025 году на основе принципа социальной ответственности будут реализованы проекты по образованию, здравоохранению, инклюзивному развитию, инфраструктурным проектам, развитию сельского хозяйства, окружающей среде и другим направлениям.
Затем были заслушаны обращения граждан, обсуждены новые инициативы. На встрече также были зарегистрированы вопросы, поднятые гражданами для изучения и решения в рамках действующего законодательства.
В завершение 31 декабря по случаю Дня солидарности азербайджанцев мира и празднования Нового года участникам встречи были вручены праздничные подарки.