https://www.innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_2c2d16a683ff76e3e07619ec2_o.jpg
Ümummilli Lider Heydər Əliyevin uzaqgörən siyasəti və milli neft strategiyasının özülünü təşkil edən iqtisadi sütunlardan biri kimi və cənab Prezident İlham Əliyevin təşəbbüsü ilə əsası qoyulan Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun bu gün təsis olunmasının 25-ci ildönümü tamam olur. Bu strateji təşəbbüs, ölkəmizin iqtisadi dayanıqlığının təmin edilməsi və sosial-iqtisadi inkişafına xidmət etməklə yanaşı, milli sərvətlərimizin davamlı idarəçiliyinə də zəmin yaratmışdır.
Bu əlamətdar gündə - 29 dekabr tarixində, Dövlət Neft Fondunun rəhbərliyi başda olmaqla bütün kollektivi Fəxri xiyabana gələrək müasir Azərbaycanın memarı, Ulu Öndər Heydər Əliyevin xatirəsini yad edib, məzarı önünə əkil və gül dəstələri qoyublar. Görkəmli oftalmoloq alim, akademik Zərifə xanım Əliyevanın, həmçinin, görkəmli dövlət və ictimai xadim Əziz Əliyev və istedadlı həkim Tamerlan Əliyevin də məzarları ziyarət olunub və məzarların önünə gül dəstələri düzülüb.
Bu gün Dövlət Neft Fondu, Heydər Əliyevin bizə miras qoyduğu milli irsə və strateji ideyalara daim sadiq qalaraq, cənab Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə bu strateji kursu ardıcıl davam etdirərək neft sərvətlərimizin xalqımızın rifahına yönəldilməsi missiyasını uğurla həyata keçirir.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_2c2d16a683ff76e3e07619ec2_o.jpg
Today marks a significant milestone: the 25th anniversary of the establishment of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan, founded on the visionary policies and national oil strategy devised by National Leader Heydar Aliyev and further advanced under the leadership of President Ilham Aliyev. This strategic initiative has not only strengthened the country’s economic resilience and spurred comprehensive socio-economic development, but it has also laid a robust foundation for the sustainable management of Azerbaijan’s national wealth.
On this momentous day—December 29, the high management and staff of the State Oil Fund visited the Alley of Honor to pay tribute to the architect of modern Azerbaijan, National Leader Heydar Aliyev, laying wreaths and flowers at his memorial. They also visited the graves of renowned ophthalmologist and academician Zarifa Aliyeva, esteemed statesman and public figure Aziz Aliyev, and distinguished physician Tamerlan Aliyev, placing flowers at their resting places in tribute.
Today, the State Oil Fund remains steadfast in its commitment to the national heritage and strategic vision entrusted by Heydar Aliyev. Under the leadership of President Ilham Aliyev, the Fund continues to advance this strategic course, successfully directing the nation’s oil revenues toward the welfare and prosperity of the Azerbaijani people.