https://www.innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_96f0feb85f54215c4fd144407_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) nümayəndə heyəti Özbəkistanın Daşkənd Beynəlxalq Universitetində olub.
Səfər zamanı BDU-nun elm və innovasiyalar üzrə prorektoru Hüseyn Məmmədov, sosial məsələlər, tələbələrlə iş və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru Əliş Ağamirzəyev, Tədrisin təşkili və idarə olunması Mərkəzinin direktoru Elçin Məmmədov və BDU rektorunun maliyyə və inzibati məsələlər üzrə müşaviri Mirzə Mirzəyev Daşkənd Beynəlxalq Universitetinin beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru Şerzod Xannayev və digər məsul şəxslərlə görüşüblər.
Nümayəndə heyəti BDU-nun beynəlxalq əlaqələrində türkdilli dövlətlərin ali məktəbləri ilə münasibətlərin önəmli yer tutduğunu, son illər Özbəkistanın nüfuzlu elm və təhsil müəssisələri ilə sıx əlaqələrin yaradıldığını və inkişaf etdirildiyini diqqətə çatdırıb.
Görüşdə iki ali təhsil müəssisəsi arasında beynəlmiləlləşmə, akademik və elmi əməkdaşlığın genişləndirilməsi, birgə tədqiqatların aparılması, müəllim-tələbə mübadiləsi proqramlarının təşkili məsələləri müzakirə olunub.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_96f0feb85f54215c4fd144407_o.jpg
Делегация Бакинского государственного университета (БГУ) посетила Ташкентский международный университет Узбекистана.
В ходе визита проректоры БГУ Гусейн Мамедов и Алиш Агамирзаев, директор Центра организации и управления образованием Эльчин Мамедов и советник ректора Мирза Мирзаев встретились с проректором Ташкентского международного университета Шерзодом Ханнаевым и другими ответственными лицами.
Делегация отметила, что связи с вузами тюркоязычных стран занимают важное место в международных связях БГУ, в последние годы налажены и развиваются связи с научными и образовательными учреждениями Узбекистана.
На встрече обсуждались вопросы интернационализации, расширения академического и научного сотрудничества, проведения совместных исследований, обмена преподавателями и студентами между двумя вузами.