https://www.innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_401ec97bc0ded3d93355c3fc9_o.jpg
Qazaxıstan Respublikası Parlament Məclisinin sədri Yerlan Koşanov "Azərbaycan Hava Yolları" şirkətinə məxsus təyyarənin qəzaya uğraması ilə əlaqədar Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovaya başsağlığı məktubu ünvanlayıb.
Parlament Məclisinin sədri, məktubda özünün və qazaxıstanlı deputatların adından Azərbaycan xalqına və qəza nəticəsində həyatını itirənlərin ailələrinə və yaxınlarına başsağlığı verib, yaralananların sağalmasını arzulayıb.
"Bu çətin günlərdə qardaş Azərbaycan xalqına səbir və dözüm arzulayıram", - deyə məktubda qeyd edilib.

https://innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_401ec97bc0ded3d93355c3fc9_o.jpg
Спикер Мажилиса Парламента Республики Казахстан Ерлан Кошанов направил спикеру Милли Меджлиса Сагибе Гафаровой письмо с соболезнованиями в связи с крушением самолета, принадлежащего компании «Азербайджанские Авиалинии».
В своём письме, глава Мажилиса Парламента от своего имени и от имени казахстанских депутатов выражает соболезнования азербайджанскому народу, а также семьям и близким погибших в этой трагедии, и желает скорейшего выздоровления пострадавшим.
«В эти трудные дни я желаю братскому азербайджанскому народу терпения и стойкости», — говорится в письме.