https://www.innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_077162e09687465329dd7628a_o.jpg
Dekabrın 25-də “Azərbaycan Hava Yolları”nın Bakı-Qroznı reysini yerinə yetirən sərnişin təyyarəsinin qəzaya uğraması, insanların faciəvi şəkildə dünyalarını dəyişməsi xəbəri biz xaricdə yaşayan azərbaycanlıları dərindən sarsıdıb.
Qəza nəticəsində həlak olanlara Allahdan rəhmət diləyir, ailələrinə və yaxınlarına dərin hüznlə başsağlığı verir, yaralananlara tezliklə şəfa arzulayırıq.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə dövlətimizin baş vermiş hadisənin səbəblərini araşdıraraq müvafiq tədbirlər görəcəyinə əminliyimizi ifadə edirik.
Tarixən xalqımız öz birlik və bərabərliyi sayəsində bütün çətin günlərdən alnıaçıq çıxıb. Biz xaricdə yaşayan azərbaycanlılar belə bir faciənin baş verdiyi gündə də xalqımızın və dövlətimizin yanında olduğumuzu bildiririk.

https://innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_077162e09687465329dd7628a_o.jpg
On December 25, the news of the crash of the Azerbaijan Airlines passenger plane on the Baku-Grozny flight and the tragic loss of lives deeply shocked us Azerbaijanis living abroad.
We pray for God's mercy on those who lost their lives in the crash, offer our heartfelt condolences to their families and loved ones, and wish a speedy recovery to the injured.
We express our confidence that under the leadership of the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev, our state will thoroughly investigate the causes of the incident and take the necessary measures.
Historically, our people have overcome all challenges with their unity and solidarity. Even on the day of such a tragedy, we, Azerbaijanis living abroad, declare our unwavering support for our people and state.