https://www.innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_281b7f0bdc89711db1c91585e_o.jpg
“Azərbaycan Hava Yolları”nın təyyarəsinin Aktau şəhəri yaxınlığında qəzaya uğraması nəticəsində həyatını itirən sərnişinlərin və ekipaj üzvlərinin cənazələri yaxın zamanda Azərbaycana gətiriləcək.
innews.media xəbər verir ki, bu barədə Fövqəladə Hallar Nazirliyinin və “Azərbaycan Hava Yolları” QSC-nin birgə məlumatında deyilir.
Qeyd olunur ki, xəsarət alanların AZAL-ın xüsusi reysi ilə ölkəyə gətirilməsi planlaşdırılır. Xəsarət almış sərnişinlər həkim rəyləri əsasında sağlamlıq vəziyyəti imkan verdiyi halda sözügedən reyslə Bakıya çatdırılacaqlar.
Bununla bağlı Azərbaycanın və Qazaxıstanın aidiyyəti dövlət qurumları tərəfindən müvafiq tədbirlər görülür.

https://innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_281b7f0bdc89711db1c91585e_o.jpg
Тела пассажиров и членов экипажа, погибших в результате крушения самолета, принадлежащего компании «Азербайджанские авиалинии», вблизи города Актау, в ближайшее время будут доставлены в Азербайджан.
Как сообщает innews.media, об этом говорится в совместном сообщении Министерства по чрезвычайным ситуациям и ЗАО «Азербайджанские авиалинии».
Отмечается, что пострадавших планируется доставить в страну специальным рейсом АЗАЛ. Они будут доставлены в Баку указанным рейсом, если на основании заключения врачей будет позволять их состояние здоровья.
В связи с этим принимаются определенные меры соответствующими государственными структурами Азербайджана и Казахстана.